Esmaspäev tuleb soe ja vihmane

Foto: Siim Lõvi /ERR

Esmaspäev tuleb soe, kuid vihmane sügispäev. Ülejäänud nädal on võrdlemisi heitlik ja vihmane, päeva keskmine temperatuur langeb 17 kraadilt 12 kraadile.

Nädala alguses jäävad Läänemere maad Suurbritannia madalrõhuala idaserva, kuna madalrõhkkond veidi nõrgeneb, siis on sajuhooge Läänemere piirkonnas veidi hõredamalt. Õhumass on jätkuvalt soe ja päevamaksimumid Skandinaavia- ja Soome lõunaosas ning Eestis tõusevad 20 kraadini, Lätis ja Leedus isegi veelgi kõrgemale.

Teisipäevaks jääb madalrõhuala jätkuvalt Briti saarte kohale ja saadab oma järgmise vihmase lohu üle Läänemeremaade. Kõige vihmasemaks kujuneb teisipäev Lõuna-Skandinaavias ja Soomes, aga vihmata ei jää ka Baltimaad.

Öö vastu esmaspäeva tuleb pilves selgimistega ja mitmel pool sajab hoovihma ning kohati tekib udu. Puhub kagutuul viis kuni üheksa, puhanguti 14, rannikul natuke tugevamalt 8-13, puhanguti 17 meetrit sekundis. Pärast keskööd tuul aegamisi nõrgeneb ja pöördub lõunakaarde. Õhutemperatuur on 10 kuni 15 kraadi.

Esmaspäeva hommikuks saju tõenäosus väheneb ja pilvisus hõreneb, vaid kohati sajab hoovihma ja on udu. Puhub lõunakaare tuul neli kuni 11, iiliti 15 meetrit sekundis ja sooja on ühtlaselt 14 või 15 kraadi.

Päeval on pilves selgimistega ilm ning jätkuvalt võib kohati hoovihma sadada. Puhub lõunakaare tuul 3-8 meetrit sekundis ja päev tuleb soe, sest temperatuur jääb vahemikku 16 kuni 20 kraadi.

Terve järgmine nädal on võrdlemisi heitlik, tihti sajab vihma. Nädal algab soojalt, kuid siis langeb temperatuur ja keskmised jäävad öösel kaheksa ja 13 vahele ning päeval langevad 17 kraadilt 12 kraadile.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: