FSB kahtlustab sõjaväelast Eesti kasuks riigi reetmises ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: SCANPIX/TASS

Venemaa Föderaalne Julgeolekuteenistus (FSB) kahtlustab Venemaa relvajõudude sõjaväelast ja tema venda Eesti kasuks riigi reetmises.

FSB pidas mehed kinni Smolenskis ja Pihkvas, kahtlustades neid Eesti eriteenistustele salajaste andmete edastamises, kirjutab Interfax viitega FSB pressiteenistusele.

FSB väitel kogusid ja edastasid mehed andmeid, mis liigituvad riigisaladuseks. Riigi reetmises kahtlustatava sõjaväelase vend on Eesti elanik.

FSB käivitas kriminaaluurimise kriminaalkoodeksi riigi reetmist käsitleva paragrahvi järgi ning mõlemad mehed vahistati. Ajaleht Kommersant vahendas ka FSB videoid kahtlustatavate kinnipidamisest.

Sellises kuriteos süüdimõistmisel näeb kriminaalkoodeks ette 12-20-aastase vangistuse ja rahatrahvi 500 000 rubla.

Välisluureamet ütles BNS-ile, et nemad seda teemat ei kommenteeri.

Kaitsepolitsei pressiesindaja Harrys Puusepp ütles BNS-ile, et üldiselt kommenteerib kaitsepolitsei vastuluuret kui ühte oma peamistest ülesannetest vaid siis, kui kriminaalmenetluse käigus on kinni peetud võõrriigi eriteenistuse kasuks tegutsev isik või antakse aastaraamatus ülevaade oma töövaldkondadest.

"Praegu pole tegu kummagagi neist olukordadest," märkis ta.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: