Keskerakond valis volikogu esimeheks Tõnis Mölderi

{{1602317640000 | amCalendar}}

Keskerakonna volikogu kogunes laupäeva ennelõunal oma istungile, millel valiti senise volikogu esimehe Kersti Sarapuu asemele uus juht, kelleks sai Tõnis Mölder.

Neli aastat volikogu esimehe ametit pidanud Sarapuu seati kandidaadina küll üles, kuid riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees otsustas kandideerimisest loobuda. Uueks volikogu esimeheks oli ainsa kandidaadina esitatud riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees ja Pirita piirkonna juht Tõnis Mölder.

Mölder sai 120 võimalikust häälest 103 poolthäält.

"Mõtlesin tõsiselt oma jätkamisest. Tänaseks olen teinud otsuse, et ma siiski ei kandideeri seekordsetel valimistel volikogu esimeheks ning juhin volikogu sel laupäeval viimast korda," teatas Sarapuu pressiteate vahendusel. "Olen otsustanud, et annan võimaluse nooremale erakonnakaaslasele asuda tööle nii volikogu esimehena kui ka läbi selle erakonna juhatuses. See, et meie juhatus saab veel ühe noore ja aktiivse inimese juurde, on erakonna jaoks suur võit. Mulle isiklikult aga annab see võimaluse keskenduda Keskerakonna fraktsiooni tööle riigikogus. Jätkan fraktsiooni esindajana ka juhatuses."

Mölder ütles pressiteate vahendusel, et peab volikogu esimehe juhi kohta vastutusrikkaks positsiooniks, kuid ta on valmis seda vastutust kandma. "Keskerakonna volikogu senised juhid on rajanud selge visiooni ja hoidnud meie lippu kõrgel. Tahan seda kvaliteeti jätkata ning oma noorusliku energia suunata volikogule järgmise käigu leidmiseks," kinnitas Mölder.

Volikogu on koht, kus toimub erakonna-sisene arutelu ja debatt erakonna poliitiliste seisukohtade kujundamiseks. "Meil seisavad ees pikad ja olulised arutelud. Keskerakonnal on vaja kujundada mitmes olulises küsimuses ühtne positsioon. Olgu selleks kas või meie ühine presidendikandidaat," rõhutas Mölder. "Meie sõnumid peavad olema selged ja ühiselt kommunikeeritud. Siin on oluline roll ka erakonna volikogu aktiivsusel."

Tõnis Möleri ettepanekul kinnitas volikogu aseesimeesteks Valga vallavanema Ester Karuse ja Lasnamäe linnaosa vanema Vladimir Sveti.

Volikogu aukohtu liikmeteks valiti Avo Keel, Vladimir Šokman, Toomas Väinaste, Peeter Mardna, Aavo Vään, Külli Land, Aivo Toomistu, Priit Kaup, Jaanus Kalev, Meelis Kurgpõld, Jaak Vihmand, Gennadi Popov, Janek Hiiemäe ja Aleksander Kuruson. Augustikuus toimunud Keskerakonna kongressil valiti aukohtu esimehena jätkama Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

 

Toimetaja: Mait Ots, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: