OTSE kell 15.40: poliitikute debatt gaasituru tulevikust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Maagaasi tarbimine väheneb ja hind langeb.
Maagaasi tarbimine väheneb ja hind langeb. Autor/allikas: Eesti Gaas

Esmaspäeval toimub Tallinnas gaasituru aastakonverents, mille paneeldiskussiooni teemal "Gaasituru tulevik kliimaneutraalses Euroopas - kuidas edasi?" saab ERR.ee vahendusel jälgida otseülekandes. Paneelis osalevad Keit Pentus-Rosimannus (Reformierakond), Siim Kiisler (Isamaa),
Erki Savisaar (Keskerakond), Robert Kiviselg (Konservatiivne Rahvaerakond) ja Lauri Läänemets (Sotsiaaldemokraadid).

 

Konverentsil tuleb arutlusele kaks suuremat teemaplokki – gaasikütuste tulevik transpordisektoris ning gaasi osakaal energiatarbimises laiemalt. Valdkonna minister, eksperdid, poliitikakujundajad ning ettevõtete esindajad püüavad leida vastuseid muuhulgas, kui suures ulatuses ja millistel tingimustel saab biometaan asendada maagaasi ning mida see keskkonnale tähendab.

"Eesti nagu ka kogu Euroopa on võtnud suuna saavutada kliimaneutraalsus aastaks 2050, see tähendab vältimatuid muudatusi nii transpordisektoris kui soojatootmises ning senistele fossiilkütustele asenduse leidmist. Maagaas saab olla vahelüli uue põlvkonna rohekütustele üleminekul, kuid on oluline hakata juba täna otsima alternatiive ja analüüsima gaasi rohestamise võimalusi, sealhulgas biometaani ja vesiniku abil," ütles konverentsi eel majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Eesti Gaasiliidu juhatuse esimees Ants Noot sõnas, et juba täna on ettevõtted aktiivselt oma äristrateegiaid ümber kujundamas ning kohanevad uue olukorra ja riikide võetud saaste vähendamise kohustusega.

Päeva võtab kokku paneeldiskussioon, kus suuremate erakondade esindajad arutlevad, millised maksumuudatused on rohepöörde tegemiseks vajalikud; kui palju saab ja peab riik toetama taastuvenergia kütuste tootmist ja tarnimist või kasutamist; kuidas tagada energiajulgeolek ka tulevikus; millal saabub aeg fossiilkütustest loobumiseks. 

Konverents kestab kl 10-17.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: