Tallinna linnavalitsus kutsus Peeter Mardna haigla nõukogust tagasi

Peeter Mardna
Peeter Mardna Autor/allikas: Sten Teppan/ERR

Tallinna linnavalitsus kutsus erakorralisel istungil tagasi Lääne-Tallinna keskhaigla nõukogu liikme Peeter Mardna, kes oli kritiseerinud haigla uue juhi valimise protsessi ja personaalselt linnapead.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna eest vastutav abilinnapea Betina Beškina teatas pressiteate vahendusel, et seoses haigla juhi värbamiskonkursi läbiviimise ajal avalikustatud delikaatsete andmetega ning enda isiklike eelistuste väljendamisega, on haigla nõukogu liige ja ühtlasi valikukomisjoni liige Peeter Mardna kaotanud usaldusväärsuse.

Lääne-Tallinna keskhaigla kuulutas septembris välja avaliku konkursi juhatuse esimehe kohale seoses praeguse juhatuse esimehe Imbi Moksi ametiaja lõppemisega tänavu detsembri alguses. Konkursid viib läbi Lääne-Tallinna keskhaigla ja valikukomisjoniks on haigla nõukogu liikmed.

"Seetõttu pidas linnavalitsus Lääne-Tallinna haigla nõukogu ja valikomisjoni liikme Peeter Mardna sellist käitumist ebaeetiliseks, mis ei tekita usaldust ka kandideerijate jaoks. Linna avalike konkursside puhul lähtutakse põhimõttest, et konkursil osalevate kandidaatide nimesid ei avalikustata ning teatavaks tehakse üksnes valituks osutunud. Teeme kõik omalt poolt, et meie avalikel konkurssidel osalejatele oleks tagatud usaldusväärsus ja konfidentsiaalsus," selgitas Beškina. "Ühtlasi palun siiralt vabandust kandideerijate ees, kes on otsustanud osaleda Lääne-Tallinna keskhaigla juhi konkursil."

Linnavalitsus uut nõukogu liiget hetkel ei nimeta, kuid linnavalitsuse ettepanekul kaasatakse Lääne-Tallinna keskhaigla juhi konkursi läbiviimisele välisekspert.

Mardna ütles Õhtulehele, et tema teada on nõukogul kuus avaldust, nende hulgas ka Arkadi Popovi oma, kuid kuna nõukogu koosseis on linnavalitsuse määrata, siis on tema nimetamine kindel.

"Juht on paika pandud linnapea [Mihhail Kõlvarti] poolt, kui ta tegi ühele kolleegile ettepaneku kandideerida. See on kolleeg, kes on meil kogu aeg olnud seoses koroonaga pildil," ütles Mardna Õhtulehele, tunnistades, et otsus on langenud juba enne ametlikku konkurssi, kuna Lääne-Tallinna keskhaigla nõukogu hakkab sel nädalal alles arutama haigla juhiks kandideerijate avaldusi.

Mardna avaldas ka arvamust, et tema hinnangul peaks jätkama haiglajuhi kohal Imbi Moks.

Peeter Mardna on Keskerakonna liige alates 2. veebruarist 2009. Enne seda, aastatel 2002-2009 kuulus ta Rahvaliitu.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: