Ajateenistust alustas 1136 noort, nende seas kaheksa neidu

Aasta viimase ajateenistusse kutsumisega läks 12. ja 13. oktoobril kaitseväkke 8-kuulisele väljaõppele kokku 1136 uut ajateenijat, sealhulgas kaheksa neidu, teatas kaitseressursside amet.

Suurima täienduse said 1. jalaväebrigaadi üksused – 550 noort, kelle hulgas ka kuus neidu. 2. jalaväebrigaadi suundus väljaõppele 411 noormeest, küberväejuhatusse 108, sealhulgas kaks neidu, ja toetuse väejuhatusse 67 noort, teatas amet.

Aasta-aastalt on suurenenud vabatahtlike kutsealuste osakaal. Kaitseressursside ameti peadirektor Marlen Piskunovi sõnul asus vabal tahtel seekord riigikaitselist kohustust täitma 55 protsenti kutsutud noormeestest.

"Nende seas on nii kutsealuseid, kelle jaoks kaitsevägi pakub erilist huvi ning riigikaitse väga südamelähedane, kui ka neid, kes lihtsalt peavad ajateenistuse läbimist enda kui kodaniku kohustuseks ning soovivad selle kohustuse täitmist paremini oma elukaarde sobitada," ütles Piskunov.

Valdav osa oktoobris teenima läinutest on kesk- ja põhiharidusega ja paljudel on ka B-kategooria juhiluba.

Välisriikidest tuli selle kutsumisega 14 noormeest ja üks neiu. Suurem osa neist tuli kaitseväkke Soomest, aga tuldi ka Austraaliast, Hondurasest ja Suurbritanniast.

Aasta kokkuvõttena on kaitseressursside amet kaitseväkke ajateenistusse toimetanud 3518 noort. Vabatahtlikult on oma otsuse teinud aasta kolme kutsumise keskmisena 47,3 protsenti kutsealustest. Kaitseväes alustas aasta jooksul väljaõpet 54 naist.

Järjest kasvab ka kogu klassiga ajateenistusse siirdujate hulk. Käesoleva aasta juulis läksid koos klassikaaslastega aega teenima 17 klassi noored koolidest üle Eesti – kokku 137 noort inimest. Aasta tagasi juulis oli klassiga teenima minejaid neljast koolist.

Sügisekutse ajateenijate saabumine logistikapataljoni Ämaris. Autor/allikas: mil.ee

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: