Tänavu talvel saab mõnel maanteel sõita 100 ja 110 km/h

Lõigud, kus jääb talvel kehtima 100 km/h kiiruspiirang. Oranžiga on markeeritud lõigud, kus võimalusel lubatakse talvel sõita 110 km/h.
Lõigud, kus jääb talvel kehtima 100 km/h kiiruspiirang. Oranžiga on markeeritud lõigud, kus võimalusel lubatakse talvel sõita 110 km/h. Autor/allikas: Maanteeamet

Erinevalt eelmistest talvedest jätab maanteeamet sel talvel 100 km/h kiiruspiirangu kehtima Tallinna ringteel ning Tallinna-Tartu ja Tallinna-Narva maanteel.

Lisaks jäetakse 100 km/h piirang kehtima kõigil 2+1 teede lõikudel, ütles maanteeameti teehoiudirektor Raido Randmaa.

2+2 teedest jääb 100 km/h kehtima Tallinna ringteel, Tallinna–Tartu ja Tallinna–Narva maantee osal lõikudel . Suurem kiirus kehtestatakse neis kohtades, kus liikluskeskkond on selleks valmis. Neil lõikudel, kus on suurem oht metsloomade ja jalakäijate õnnetuseks, jäetakse talveks kiirus 90 km/h.

Samuti jääb valgel ajal heade sõidutingimuste korral maanteeametile õigus talveperioodil Tallinna–Pärnu maantee Laagri–Ääsmäe lõigul ja Tallinna–Tartu maanteel Kose–Võõbu lõigul tõsta muutteabega liiklusmärkidega lubatud sõidukiirus kuni 110 km/h.

Kuigi eesolevatel öödel on oodata temperatuuri langemist 0-kraadini ning teedele võib tekkida must jää, siis maanteeamet suviseid piirkiiruseid veel ei alanda. Need kehtivad niikaua, kuni ilma- ja teeolud seda võimaldavad. 

"Anname liiklejatele vastutust juurde talvistes oludes liiklemisel. Kindlasti tuletame ka meelde, et suurim piirkiirus ei ole kohustuslik ja alati tuleb sõidukiiruse valikul jälgida ilma- ja teeolusid," märkis Randmaa.

Randmaa lisas, et kõikidel nendel teedel kehtivad kõrgemad nõuded talihooldele (kehtib 3+ tase), mis on sarnased Põhjamaades kehtivatele. "Oleme Põhjamaade kogemustest näinud, et liiklejad arvestavad teeoludega ning mõistetakse, et suurim lubatud kiirus ei ole kohustus vaid võimalus. Loodame, et ka meie liiklejad järgivad seda," lausus ta.

Naastrehvid on lubatud alates 15. oktoobrist, talverehvid peavad kõikidel sõiduautodel all olema hiljemalt 1. detsembriks.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: