Tööstustoodangu tootjahinnad septembris langesid

Teeküünalde tootmine
Teeküünalde tootmine Autor/allikas: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Statistikaameti andmetel langes tööstustoodangu tootjahinnaindeks septembris võrreldes augustiga 0,4 protsenti ja võrreldes eelmise aasta septembriga 2,4 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütik Eveli Šokman tõdes, et võrreldes augustiga mõjutas tootjahinnaindeksit hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning elektriseadmete, toiduainete ja plasttoodete tootmises.

"Indeksile avaldas samuti mõju elektroonikaseadmete tootmise hinnatõus," täpsustas Šokman.

Eelmise aasta septembriga võrreldes mõjutas indeksit enim hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning kütteõlide ja elektroonikaseadmete tootmises. Mõju avaldas ka hinnatõus tekstiilitootmises.

Ekspordihinnaindeks kahanes augustiga võrreldes 0,5 protsenti. Kõige rohkem langes naftasaaduste, elektrienergia ja elektriseadmete hind ning kasvas põllumajandussaaduste, nahktoodete ja jalatsite ning rõivaesemete hind. Võrreldes eelmise aasta septembriga langes ekspordihinnaindeks 5,9 protsenti.

Võrreldes augustiga jäi impordihinnaindeks samale tasemele. Keskmisest enam langes naftasaaduste ja elektrienergia hind, tõusis aga nahktoodete ja jalatsite, põllumajandussaaduste ning rõivaesemete hind. Võrreldes möödunud aasta septembriga langes impordihinnaindeks 5,8 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: