Põhiseaduskomisjon valis esimeheks Alar Lanemani

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Alar Laneman Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Riigikogu põhiseaduskomisjon valis oma teisipäevasel istungil esimeheks Alar Lanemani (EKRE). Aseesimehena jätkab Lauri Läänemets (SDE).

Komisjoni kuuluvad veel Martin Repinski (KE), Andrei Korobeinik (KE), Kalle Grünthal (EKRE), Siim Kiisler (I), Kaja Kallas (RE), Hanno Pevkur (RE) ja Taavi Rõivas (RE). 

Erakorraline valimine toimus seoses põhiseaduskomisjoni senise esimehe Paul Puustusmaa (EKRE) kinnitamisega õiguskomisjoni liikme kohale Kert Kingo (EKRE) asemel.

Kingo valiti julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimeheks. Laneman oli varem julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimees ja riigikaitsekomisjoni liige. Tema asemel jätkab riigikaitsekomisjonis õiguskomisjonist lahkunud Uno Kaskpeit (EKRE).

Põhiseaduskomisjon on riigikogu alatine komisjon, mille töövaldkond on piiritletud põhiseaduslike aspektidega. Komisjon menetleb muu hulgas põhiseaduse muutmise seaduse eelnõusid ning riigikogu, presidendi, valitsuse, riigikontrolli, kohtute ja õiguskantsleri tegevust reguleerivaid eelnõusid, samuti kodakondsust, välismaalasi ja valimisi käsitlevaid eelnõusid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: