Sõjaväepolitsei ajateenijad õppisid massirahutuste kontrolli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sõjaväepolitsei vahipataljoni ajateenijad õppisid teisipäeval Paldiski lõunalinnakus massirahutuste kontrolli.

Õppusel pandi proovile ajateenijate eelneva õppe käigus omandatud oskused vajadusel rahvahulkade kontrollimisega hakkama saada.

"Esimese meetmena ei võeta kunagi kasutusele jõudu, vaid proovitakse suhelda rahulolematute inimestega. Kui aga mass jätkab rahulolematust, siis ei ole teist lahendust, kui võtta kasutusele jõumeetmed," ütles sõjaväepolitsei vahipataljoni 2. kompanii ülem leitnant Sander Karask.

Lõpuharjutusel osales kokku ligi 90 kaitseväelast, kellel tuli hakkama saada rahvahulkade ohjeldamisega. Harjutuse stsenaariumi kohaselt tuli sõjaväepolitsei vahipataljoni kompaniil seista vastakuti vastase irregulaarsete üksuste poolt mõjutatud elanike kogunemisega, kus inimesed olid jõustruktuuride vastu vaenulikult meelestatud ning sõjaväepolitseil on ülesanne massirahutus kontrolli alla võtta.

Harjutuse raames said allüksused läbi harjutada õppe käigus omandatud üksikvõitleja oskuseid, jao- ja rühmaformatsioone ning toetustegevusi. Samuti oskab iga antud väljaõppe läbinud sõdur pärast väljaõpet kasutada oma isiklikku varustust eesmärgipäraselt.

Lisaks omandasid harjutusel osalejad kogemuse koostöö osas, näiteks kuidas rühmad ning kompanii operatsiooni raamistikus võiks ja peaks tegutsema.

Vahipataljon kuulub sõjaväepolitsei koosseisu. Pataljoni põhiülesanded on sõjaväepolitseiüksuste ettevalmistamine ning kaitseväelistel ja riiklikel tseremooniatel osalemine.

Sõjaväepolitsei üksustesse arvatuna toimub teenistujate väljaõpe sõjavangide valve, massirahutuste mahasurumise, inimeste ja kolonnide eskordi, liikluse reguleerimise, teeluure ning liiklusjärelevalve valdkonnas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: