Tallinn paneb haigestunud laste juurde sõitma koduarsti brigaadi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna Kiirabi avab uue tugikeskuse
Tallinna Kiirabi avab uue tugikeskuse Autor/allikas: Tallinna Kiirabi

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul paneb linnavõim alates oktoobri lõpust käiku koduarsti brigaadi, kelle eesmärk on aidata neid haigestunud lapsi ja nende vanemaid, kellel pole võimalik endal perearsti poole pöörduda.

"Juba suvel tulime välja mõttega, et oleks vaja pakkuda koduarsti teenust," meenutas Kõlvart, lisades, et teenuse eesmärk oli vähendada kiirabi töökoormust.

"Meie perearstid koduvisiite ei tee, kuigi selline vajadus oleks olemas. Ja seetõttu ongi koormus langenud kiirabile ning ka erakorralise meditsiini osakonnad on üle koormatud."

Kõlvarti sõnul on linn nüüd valmis koduarsti teemaga välja tulema ning alustama testperioodiga. Tema sõnul on teenus mõeldud kuni kaheksa-aastaste haigestunud laste ja nende vanemate aitamiseks. 

Tallinna abilinnapea Betina Beškina sõnul alustab koduarsti brigaad 30. oktoobrist ning hakkab esialgu töötama nädalavahetustel ja ka riiklikel pühadel. Registeerida saab reedest pühapäevani telefoni teel ja teenindatakse registreerumise järjekorras," märkis Beškina. 

Testperioodil saab koduarsti Tallinnas välja kutsuda Tallinna Kiirabi dispetšeri telefoninilt 697 1145 reedel, laupäeval ja pühapäeval ning riigipühadel kella 12-20. Dispetšer selgitab välja arsti kutsumise põhjuse, lapse vanuse, elukoha ja objektiivse põhjuse, miks lapsevanem ei saa ise lapsega arsti juurde minna. Kui visiite hakatakse registreerima kell 12, siis kojukutseid tegema kella 14-st.

Koduarsti brigaadi hakkab kuuluma üldarst ja kiirabitehnik ning brigaadil on õigus välja kirjutada retsepte. "Kohapeal laboriuuringud loomulikult teha ei saa ja selleks oleks vaja pöörduda haiglasse," ütles Beškina, lisades, et arvestuslikult jõuab brigaad ühel päeval teenindada kuni kümme väjakutset. 

Teenust saab tellida Tallinna linna piires ning selleks on linna eelarves ette nähtud 60 000 eurot.

Tallinna Kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul on olukord ainulaadne, kuna omavalitsus asub esmakordselt pakkuma tervishoiuteenust, mida haigekassa või riik ei paku. "Testperioodi jooksul soovime väga palju asju kaardistada ning selle järel saame hakata paika paneme teenuse reaalset mahtu ja muid asjaolusid," ütles Adlas. 

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: