Valmis Kärdla keskväljaku ümberehitus

Kärdla keskväljaku ümberehitus on valmis. Pidulik avamine on novembris, kuid "Aktuaalne kaamera" käis väljakut uudistamas juba nüüd.

Uue ilme saanud Kärdla keskväljakul on lasteatraktsioonid, avar ala jalakäijate ja ratturite jaoks, kauplemispinnad, mida saab kasutada ka talvel ja uus parkla. Kui varem oli väljakul ringliiklus, siis nüüd on autotee väljaku ühel küljel ja jalakäijatel rohkem ruumi.

"Nüüd on ta selline ala, mis minu arvates peaks igas linnakeskuses olema ehk koht, kuhu inimesed saaksid tulla, koguneda, vaba aega veeta," ütles Hiiumaa valla Kärdla osavallavanem Lauri Preimann.

Ehitus kestis alla aasta ja sai valmis enne tänavu novembris olnud tähtaega. Kevadise eriolukorra ajal kehtestas riik saarte ja mandri vahel liikumispiirangu, mis oli poolelioleva projekti vaatest üsna ehmatav.

Hiiumaa vallavalitsuse arenguosakonna juhataja Monika Pihlak rääkis, et koostöös politseiga ja ehitajaga saadi lahendus nii, et ükski päev töö seisma ei jäänud. "Politseiga kokkuleppel eriloaga ehitusmehed käitusid väga vastutustundlikult. Tegelikult kogu töö toimis," sõnas Pihlak.

Koos käibemaksuga oli tööde hind kokku 2,2 miljonit eurot. Arhitektuurilise lahenduse kavandas büroo MARELD koostöös bürooga Bornstein Lyckefors ja väljaku ehitas Merko Ehitus. Pidulik avamine on 4. novembril.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: