Itaalias avaldati meelt rangete piirangute vastu

Foto: SCANPIX/REUTERS/Yara Nardi

Mitmel pool Itaalias avaldati meelt rangete koroonapiirangute vastu. Roomas ja Napolis muutusid protestid vägivaldseks.

Ehkki paremäärmuslikud parteid üritasid proteste kaaperdada, oli enamik protestijaid tavalised töötajad ja väikeomanikud, kelle sõnul võtavad piirangud neilt igasuguse võimaluse elatist teenida.

Kui Roomas püüdsid paremäärmuslased proteste selgelt oma vankri ette rakendada, siis Napolis olid poliitilistest jõududest pigem esindatud vasakäärmuslased, nii anarhistid, kui ka äärmuskommunistid.

Mingit poliitilist platvormi otseselt esindavad protestijad jäid vähemusse siiski mõlemas linnas. Valdavalt oli tegu hotelli- ja restoranitöötajate ning omanikega, keda koroonapandeemia ja sellest tingitud piirangut ähvardavad juba otseselt külma ja näljaga, sest ei kommunaalmakseteks ega söögi ostmiseks peagi enam raha pole, kui asjad senises vaimus edasi lähevad.

Vähim, mida poliitikud töötajate sõnul teha saaks, oleks jätta baaridele, restoranidele ja hotellidele piisavalt aega uute piirangutega kohaneda. Sedagi aga ei tehta, uusi piiranguid kehtestatakse üleöö ning keegi ei tea, milliste reeglitega homme arvestada.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: