Kaitsevägi harjutas õppusel koostööd riigiasutustega

Foto: Siim Lõvi /ERR

Pühapäeval saab läbi kaitseväe juhtimisel toimuv õppus Decisive Lancer 2020, mille raames harjutati koostööd riigiasutustega. Õppustesse oli kaasatud kaitseväe põhijuhtimispunkt ning maakaitseringkondade staabid.

Õppuse üldjuht kindralmajor Indrek Sirel rääkis, et kriisi arenemise või eskaleerumise ühes faasis moodustavad maakaitseringkonnad ühe osa kaitseväe juhtimissüsteemist.

Sirel lisas, et just maakaitseringkondade abil suudetakse tagada olukorrateadlikkust kogu Eesti territooriumil ning abistada riigi tsiviil- ja jõustruktuure.

Nädalavahetuse jooksul loodi õppuse juht-staabi poolt erinevaid kriisi-situatsioone, mida osalejad pidid lahendama ning tegelema selle raames oma üksuste juhtimisega. Õppusel oli kokku ligi 300 osalejat kaitseväest, Kaitseliidust ja tsiviilstruktuuridest.

Õppus Decisive Lancer 2020 algas selle kuu esimeses pooles ning kulmineerus sel nädalal toimunud juhtimispunkti õppusega.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: