Otse kell 13.15: erikomisjon arutab haigekassa tegevust riigihangetega

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab esmaspäevasel avalikul istungil haigekassa tegevust tervishoiuteenuste riigihangete korraldamisel. Kell 13.15 algavat istungit saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

"Tervishoiuteenuste turul on olnud palju pingeid konkurentsi pärast, kus pakkujatel pole ette näidata investeeringuid ega ajalugu, kes aga hanke stabiilsust näidanud pakkujatelt endale saavad," ütles komisjoni esimees Jürgen Ligi (Reformierakond). "Sellise olukorra jätkusuutlikkus ja konkurentsi õiglus vajab kontrollimist."

Riigikontrolli kontrolliaruandest "Eesti Haigekassa tegevus tervishoiuteenuste riigihangete korraldamisel" selgus, et hanke võitjaks võis saada ka raviasutus, millel edukaks tunnistamise hetkel ei jagunud sobilikke ruume, aparatuuri ega töötajaid raviteenuse osutamiseks.

Komisjoni istungile on kutsutud sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond), haigekassa juhatuse esimees Rain Laane, terviseameti peadirektor Üllar Lanno ning riigikontrolli esindajad.

Teise teemana käsitleb komisjon veel riigikontrolli "Ülevaadet äridiplomaatia korraldusest". Riigikontroll leidis ülevaates, et EAS-i ja välisministeeriumi omavaheline konkureerimine ja ebapiisav infovahetus ei toeta äridiplomaatia arengut. Samuti vajab äridiplomaatia märgatavalt pikema perspektiiviga rahastamist.

Sellele arutelule on kutsutud väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem (EKRE), majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi, välisministeeriumi, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja riigikontrolli esindajad.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: