Kohtla-Järve on võtnud ette märgiliste monumentide kordategemise ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kohtla-Järve on ette võtnud linna märgiliste monumentide kordategemise. Nii valmistutakse järgmisel aastal saabuvaks kaevurite linna 75 aasta juubeliks.

Kohtla-Järve tuntuim maamärk on linnavalitsuse vastas asuv skulptor Olav Männi ja arhitekt Udu Ivaski koostöös valminud monument "Au tööle!", mis on tuntud rohkem nime all "Kaks kaevurit" või ka "Kaks kainet kaevurit".

See üle 10 meetri kõrgune ausammas renoveeriti 20 000 euro eest. 1967. aastal betoonist ja Saaremaa dolomiidist valmistatud monumendil tehti Kohtla-Järve abilinnapea Deniss Veršinini sõnul korda lagunenud alus ja trepid ning kaevurid pesti puhtaks. Veršinin nentis, et nii nagu iga juubilar, proovib ka Kohtla-Järve end juubelikülaliste tulekuks kaunimaks teha.

Monumendi "Au tööle" jalamisse oli muide müüritud läkitus 2046. aasta Kohtla-Järve elanikele. See pandi sinna 1971. aastal toimunud linna 25. aastapäevale pühendatud töötajate miitingul. Praeguseks on see läkitus jõudnud hoopis põlevkivimuuseumisse. Kapsel tuli oma pesast välja veerand sajandit tagasi, kui arhitekti loal tehti lühemaks tribüün, kus kunagi paraadide ajal parteibossid rahvale lehvitasid.

Korda on tehtud ka monumendi "Au tööle" ja Kohtla-Järve linnavalitsuse vahel asuv purskkaev, mis pannakse tööle järgmise aasta kevadel.

Praegu käib töö, et anda Kohtla-Järve spordihoone lähistel asuvale mälestusmärgile "Vagonett" kaunim ilme ja teha sinna parem ligipääs.

Vagunmonument on püstitatud 1966. aastal põlevkivi tööstusliku kaevandamise 50 aasta juubeliks. Monumendiga käib kaasas legend, et vagonett asub paigas, kus kohalik postimees ehitas majja temale tundmatust kivist ahju, mis läks põlema.


Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: