NO99 peatas rahvusarhiivis lavastuste näitamise

NO99 teatrimaja sildi eemaldamine.
NO99 teatrimaja sildi eemaldamine. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kuigi rahvusarhiiv lubas teisipäeval, et nende veebilehelt on võimalik vaadata suurt osa NO99 lavastusest, ei toiminud juba päev hiljem lisatud lingid.

Lingitud lehel oli kirjas lakooniline teade, et "hetkel on NO99 fondis olevate lavastuste vaatamine NO99 kollektiivi soovil ajutiselt piiratud. Taastame ligipääsu esimesel võimalusel."

Postimehe järelpärimise peale teatas rahuvusarhiiv, et peale uudise avalikuks saamist avas NO99 uuesti lavastuste salvestuste juurdepääsupiirangu teema.

NO99 teatri asutaja ja endine juht Tiit Ojasoo ütles Postimehele, et trupp polnud teadlik, et rahvusarhiiv avalikustab kõik lavastused. 

"Ma ei usu, et kellelgi oli halbu kavatsusi. Järgmine nädal saame kõik kokku ja räägime, hetkel oli infomüra," selgitas Ojasoo. 

Rahvusarhiiv teatas teisipäeval pressiteate vahendusel, et möödunud aasta alguses tegevuse lõpetanud teater NO99 andis mullu suvel rahvusarhiivi filmiarhiivile üle oma materjalid.

"Pärast põhjalikku korrastustööd ja tehnilist kontrolli on rahvusarhiivi filmide infosüsteemis FIS nähtavad pea kõik NO99 lavastuste salvestused ning kaasunud materjalid, kokku 216 kirjet," lubas rahvusarhiiv teisipäeval.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: