Kaubanduse müügitulu aastakasv kiirenes kuuele protsendile

Kaubandusettevõtete septembri müügitulu muutus.
Kaubandusettevõtete septembri müügitulu muutus. Autor/allikas: Statistikaamet

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu septembris 643 miljonit eurot. Võrreldes 2019. aasta sama kuuga suurenes müügitulu püsivhindades kuus protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütik Jaanika Tiigiste tõdes, et kui augustis suurenes müügitulu eelmise aasta sama ajaga võrreldes neli protsenti, siis septembris kasv mõnevõrra kiirenes.

"Müügitulu kasvu mõjutasid septembris enim tööstuskaupade kauplused," lisas Tiigiste.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes eelmise aasta septembriga võrreldes kaheksa protsenti. Neist enim ehk 17 protsenti kasvas müügitulu posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes ning sama palju muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade, lillede, istikute ja muuga.

Müügitulu suurenes veel 13 protsenti kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil), üheksa protsenti apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes ning viis protsenti majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes.

Müügitulu vähenes eelmise aasta septembriga võrreldes neli protsenti tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning ühe protsendi võrra muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kaubamajades).

Toidukaupade kaupluste müügitulu suurenes eelmise aasta septembriga võrreldes kolm protsenti ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu neli protsenti.

Selle aasta esimese üheksa kuuga kokku suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kaks protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: