Tallinna linnaasutused lähevad esmaspäevast üle kollasele stsenaariumile

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna linnavalitsus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Esmaspäevast rakendab Tallinna linn koroonaviiruse leviku tõttu oma asutustes esialgu kolmeks nädalaks niinimetatud kollast stsenaariumi. Koolid ja lasteaiad jätkavad senise töökorraldusega, teatas linna kommunikatsiooniosakond.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul hakkavad linnaasutused rakendama suvel välja töötatud meetmeid ja stsenaariumi, mida osaliselt rakendati juba alates septembri algusest.

Kollase stsenaariumi käivitamine tähendab seda, et töötajad kasutavad isikukaitsevahendeid, töötajad, kelle töö seda võimaldab, suunatakse kaugtööle ning töökohal olevaid töötajaid hajutatakse. Töökohtumised ja koolitused on eelistatult veebipõhised ning tööruumides rakendatakse tavapärasest tõhusamat koristust. 

"Ühtlasi kehtestame maskikandmise kohustuse linnaasutustes toimuvatele avalikele üritustele ja koosolekutele, kus on enam kui 20 osalejat," ütles Kõlvart.

Meetmed puudutavad eeskätt linnaasutustes töökorraldust. Koolieelsetes lasteasutustes ja koolides rakendatakse senist õppe- ja töökorraldust. Ka huvikoolid ja trennid jätkavad senises töörütmis ning ka kõigi teiste linna teenuste osutamine jätkub.

Linna sotsiaalhoolekandeasutused hakkasid rakendama täiendavaid ennetusmeetmeid juba augustis, septembris alustati haridusasutustes hajutatud õppega ja paindliku õppekorraldusega, niisamuti võeti kasutusele ühistranspordis täiendavad turvameetmed.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: