Pühapäev tuleb pilvine

Foto: Siim Lõvi /ERR

Pühapäeva hommikul võib oodata vihma, päev jätkab pilves selgimistega. Sooja on oodata kuus kuni kümme kraadi.

Kõrgrõhkkond on tasapisi kaugenemas Venemaale, mille järel laieneb lääne poolt ulatusliku madalrõhuala idaserv üle Läänemere Baltimaadeni. Ilm muutub Skandinaavias ja Taanis pilvisemaks, sajusemaks ja tuulisemaks. Läänemere idakaldal hoiab taanduv kõrgrõhkkond esialgu tihedamad vihmapilved veel eemal, kuid lõuna- ja kagutuul hakkab tasapisi hoogu koguma.

Esmaspäeval laieneb Briti saartelt Norra merele liikuva võimsa madalrõhuala aktiivne lohk üle Baltimaade ning tõstab lõuna- ja kagutuule tugevaks. Sisemaal on puhanguid 15, saartel ja rannikualadel kuni 21 meetrit sekundis. Vihmasadu jääb öösel Lääne-Eestisse pidama, päeva jooksul laieneb aga üle kogu Eesti.

Öö vastu pühapäeva võib Lääne-Eestis olla kergelt vihmane ning paiguti tekib udu. Puhub lõuna- ja kagutuul kolm kuni kaheksa, saartel puhanguti 12 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on nullist kuni kuue kraadini, rannikul kohati kuni üheksa kraadi.

Pühapäeva hommik tuleb pilves selgimistega ning kohati võib vihma tibutada ja paiguti on udu. Puhub lõuna- ja kagutuul kolm kuni üheksa, saartel puhanguti 12 meetrit sekundis. Sooja on oodata kaks kuni seitse kraadi, temperatuur võib langeda ka nulli lähedale.

Päev jätkab pilves selgmistega ning Lääne-Eestis sajab kohati vähest vihma. Puhub kagutuul kolm kuni üheksa, Lääne-Eestis viis kuni 12 ning rannikualadel puhanguti 15 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on päeval kuus kuni kümme kraadi.

Uus nädal läheb paraku vihmasemaks ning esmaspäeval algab sadu Lääne-Eestist ja liigub edasi mandrile. Ka järgnevatel päevadel säilib saju võimalus ning ka tuul tõuseb. Õhk on samas soe ning keskmised jäävad öösel nelja ja kaheksa ja päeval kaheksa kuni 11 kraadi vahele.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: