GAG-i töötaja nakatumine sunnib 17 klassitäit algkoolilapsi distantsõppele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1604301300000 | amCalendar}}
GAG-i hoone.
GAG-i hoone. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kuna Gustav Adolfi Gümnaasiumis (GAG) nakatus üks koolitöötaja, kellega omakorda puutus kokku 20 õpetajat, ei toimu esmaspäeval koolis 1.-6. klasside õpilastel õppetööd ning 17 klassitäit algklassiõpilasi peab nädala veetma distantsõppel.

"Annan teada, et meie kooli on jõudnud esimene COVID-19 juhtum ning sellega seoses rakenduvad 2. novembrist olulised muudatused I ja II kooliastme õpilaste õppekorralduses. Haigusjuhtum puudutab ühte koolitöötajat, aga eneseisolatsiooni peavad lähikontaktsetena jääma kõik 20 õpetajat, kes osalesid töökoosolekul," teatas GAG-i direktor Henrik Salum lastevanematele saadetud kirjas.

Esmaspäeval ei toimu 1.-6. klassi õpilaste tunde. Õpilased, kes suunduvad distantsõppele (aga ei ole määratud eneseisolatsiooni), saavad minna kooli oma õppetööks vajalikele asjadele järele ning soovi korral laenutada kooli sülearvuteid, ütles koolidirektor Salum ERR-ile. Õpetajad saavad valmistuda distantsõppeks ning neile toimub ka veebikoolitus.

Osa 3.-6. klasse saavad teisipäevast tavapärase kontaktõppega koolimajas jätkata, sest nende klasside õpetajad ei ole määratud eneseisolatsiooni või on tunde võimalik asendada. Mitmed GAG-i 1.-4. klassid jäävad aga distantsõppele ka 3.-9. novembrini.

Salum ütles, et 11 klassikomplekti jätkab teisipäevast õppimist koolis kohapeal ja 17 klassikomplekti õpilasi siirdub distantsõppele.

Distantsõpet vältida pole Salumi sõnul võimalik, kuna asendusõpetajatega ei õnnestu katta kokku 20 töötaja koolist eemalolekut. 

Koolijuhi sõnul pole veel teada, kus koolitöötaja nakatus. Direktori kinnitusel lähtub kool hügieeninõuetest ja haigena tuleb inimestel kodus püsida.

Toimetaja: Urmet Kook, Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: