Eesti Panga asepresidendiks saab Veiko Tali

Foto: Rahandusministeerium

Eesti Panga nõukogu kinnitas teisipäeval keskpanga asepresidendiks Veiko Tali. Praegu rahandusministeeriumi kantslerina ametis olev Tali alustab tööd Eesti Pangas 2021. aasta algusest.

Tali asepresidendi kandidaadiks esitanud keskpanga president Madis Müller ütles, et hindab Tali pikaajalist kogemust finantssektori poliitika kujundamisel, tänu millele saab ta kiiresti ja tulemuslikult uude rolli asuda.

Asepresidendi ametiaeg kestab viis aastat. Asepresidendi koht vabanes, kui mullu oktoobrist sel kohal töötanud Maive Rute teatas ametist lahkumisest, kuna siirdub tagasi tööle Euroopa Komisjoni siseturu, tööstuse ja ettevõtluse (DG GROW) peadirektoraadi peadirektori asetäitjaks.

"Hindan kõrgelt Eesti Panga presidendi ja nõukogu usaldust ja pakutavat põnevat väljakutset. Eriti hea meel on võimaluse üle uuesti süvendatult panustada finantsteenuste valdkonna arengusse. Ehk õnnestub ka rikastada Eesti Panga juhtimist oma senise kogemuse ja ideedega," ütles Tali.

Tali on töötanud alates 2011. aastast rahandusministeeriumi kantslerina. Enne seda on töötas ta samas ministeeriumis erinevatel ametikohtadel, sealjuures finants- ja maksupoliitika asekantslerina, finantspoliitika osakonna juhatajana ning omandireformi ja väärtpaberituru osakonna juhatajana.

Enne rahandusministeeriumisse minemist töötas Tali teadurina Eesti Teaduste Akadeemia Majanduse Instituudis. Talil on ökonomisti kraad Moskva Riiklikust Ülikoolist ning on end täiendanud Roskilde ülikoolis, Joint Vienna Institute'is ning Harvardi Kennedy koolis.

Eesti Panga juhatus koosneb presidendist ja kahest asepresidendist. Alates 2019. aasta 7. juunist juhib keskpanka varasem asepresident Madis Müller, kelle ametiaeg presidendina kestab seitse aastat. Teise asepresidendi Ülo Kaasiku ametiaeg kestab 2021. aasta suveni.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: