Ööpäevaga lisandus rekordilised 208 koroonapositiivset ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1604478900000 | amCalendar}}
Koroonaviiruse testide analüüsimine.
Koroonaviiruse testide analüüsimine. Autor/allikas: Ser Amantio di Nicolao/Wikimedia Commons

Möödunud ööpäevaga lisandus 208 koroonapositiivset, Eesti viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on 87,44.

Möödunud ööpäevaga tehti Eestis 2660 koroonatesti, millest 7,8 protsendi tulemus osutus positiivseks.

Enim nakatumisi lisandus Harjumaale, kus koroonaviirus tuvastati 107 inimesel.

Ida-Virumaale tuli juurde 49 nakatumist.

Tartumaale lisandus 11, Pärnumaale ja Hiiumaale mõlemasse kuus, Lääne-Virumaale neli, Raplamaale kolm, Võrumaale kaks ning Jõgevamaale ja Järvamaale mõlemasse üks nakatunu.

18 nakatunul elukoht rahvastikuregistris puudus.

Nakatumine piirkonniti

Harjumaa 107 uuest juhtumist 74 avastati Tallinnas. 20 põhja regionaalosakonna piirkonda saabunud juhtumi puhul on nakatumise põhjuseks varasem kontakt haigega. Kolme juhtumi puhul on tegemist nakatumisega Viru vanglas (üle antud ida regionaalosakonnale). 15 juhtumi nakatumise päritolu on teadmata. Ülejäänud juhtumite nakatumiste päritolu on täpsustamisel.

3. novembri põhja regionaalosakonna juhtudest oli 35 nakatumise päritolu varasem kontakt haigega. Kaheksa juhtumi korral on viirus sisse toodud Venemaalt, Inglismaalt, Küproselt, Ukrainast, Saksamaalt ja Türgist. 14 juhtumi nakatumise päritolu on teadmata (sealhulgas üks Järvamaa juhtum ja üks Raplamaa juhtum). Ülejäänud on veel täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 4500 inimese, kellest 692 on haigestunud. Kokku saab põhja regiooni tööpiirkonnas eristada 17 kollet, enamik neist on töökohakolded.

Ida- ja Lääne-Virumaale laekunud juhtumite puhul oli 14 juhul tegemist nakatumisega vanglas (lisandusid Viru vangla koldesse - 13 isikut Ida-Virumaa, üks isik Lääne-Virumaa). 15 juhul anti nakkus edasi pereringis (14 Ida-Virumaal, üks Lääne-Virumaal). Kümnel juhul nakatuti tuttavate kaudu (üheksa Ida-Virumaal ja üks Lääne-Virumaal). Kolmel juhul nakatuti Ida-Virumaal töökohas, ühel korral toodi viirus sisse Venemaalt ja ühel juhul nakatuti koolitusel. Üheksa juhtumi nakatumise põhjused on veel välja selgitamisel (kaheksa Ida-Virumaal, ja üks Lääne-Virumaal).

Ida regiooni tööpiirkonnas on seitse aktiivset kollet.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 1400 inimese, kellest haigestunud on 275.

Rahvastikuregistri järgi Jõgevamaale laekunud juhtum on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab Harjumaal. Võrumaa kahe haige puhul on tegemist hooldekodus nakkuse saanud inimestega. Tartumaa juhtumitest kuuel juhul saadi nakkus hooldekodu koldest, kahel juhul nakatuti perekonnas ning ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 408 inimest, kellest 77 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 14 inimesega hooldekodu kolle.

Ühe Hiiumaale laekunud juhtumi puhul toimus nakatumine koolis, viiel teisel juhul pereüritusel. Üks Pärnumaa haigestunu nakatus Hiiumaa pereüritusel, neli said nakkuse läbi lähikontakti varasema haigestunuga ning ühe Pärnumaa nakatumise asjaolud on veel selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 323 inimest, kellest 67 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on pereürituse kolle Hiiumaal, kus on kaheksa inimest.

Haiglaravi vajab 44 inimest

Kolmapäeva hommiku seisuga viibib haiglas 44 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on kaks inimest.

Tervenenud 3954 inimest.

Eestis on kokku tehtud ligi 270 000 esmast testi, nendest 5333 ehk 1,9 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: