Keskkonnaminister Rene Kokk astub ministrikohalt tagasi

{{1604488500000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Keskkonnaminister Rene Kokk esitab neljapäeval peaminister Jüri Ratasele tervislikel põhjustel lahkumisavalduse.

"Mul on kahju ministrina alustatut pooleli jätta, aga pean mõtlema oma tervisele ja perekonnale," sõnas Rene Kokk.

"Arstid on andnud mulle väga selge sõnumi, et pean elukorraldust muutma, tempot mõnevõrra maha võtma," lisas ta.

Pärast ministriametist lahkumist siirdub Rene Kokk riigikogu liikmeks. Selle tõttu peab riigikogust lahkuma Koka asendusliige Tiit Kala.

Lahkumist kinnitas ERR-ile ka EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Siim Pohlak.

Pohlaku sõnul seisavad nüüd ees arutelud, kellest võiks saada uus keskkonnaminister. "Kui aeg on küps, siis kindlasti tuleme ka selle nimega avalikkuse ette," ütles ta.

Keskkonnaminister on viimasel ajal olnud raskustes metsanduse arengukava vastuvõtmisega, kuid pole teada, kas see on ka seotud tema ametist lahkumisega.

EKRE esimees Martin Helme hinnangul tegi Kokk ministrina väga head tööd ja tema oleks soovinud Koka jätkamist sel kohal. "Jõudsime aga ühisele arusaamisele, et tervis on tähtsam, kui töö," kirjutas Helme Facebookis.

Helme on enda kinnitusel mõelnud juba ka uue ministrikandidaadi peale. "Kaalumisel on mitu head inimest. Lõpliku otsuse langetan lähipäevil ning kandidaadi esitan volikogule kinnitamiseks laupäeval Tartus."

Kokk kandideeris EKRE ridades viimastel riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaal ja sai 1458 häält.

Ratas: Koka lahkumine on isiklik küsimus

Peaminister Jüri Ratas ütles Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister", et on Rene Kokaga rääkinud, viimane oli talle kinnitanud, et on konsulteerinud arstidega, peab valitsuse töötempot ja koormust suureks ning avaldanud soovi selle nädala lõpus ametist lahkuda.

"Tubli mees. Ta on ministrina teinud head tööd ja meil on keskkonna alal ühiseid nägemusi, näiteks Euroopa kliimaneutraalsus," tunnustas Ratas Kokka tehtud töö eesti, lisades, et lahkuvalt ministrilt tuli palju uusi algatusi, nagu ringmajandus ja elurikkus. Ratas avaldas lootust, et EKRE leiab Koka asemele uue tubli inimese.

Küsimuse peale, kas lahkumine võib olla seotud metsanduse arengukava toppamisega, jäi Ratas varem öeldu juurde, et tema teada lahkub Kokk isiklikel põhjustel ja selleks on tema tervis.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: