Eestis elavad ameeriklased on USA valimiste osas kahetisel arvamusel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Maria-Ann Rohemäe/ERR

Eestis elavad USA kodanikud tunnevad end sealse ühiskonna osana, kuid tajuvad meie suhtumist neisse. Kolm kaua Eestis elanud ameeriklast rääkisid "Aktuaalsele kaamerale", mida nemad ookeanitagustest valimistest arvavad.

Ameeriklased Eestis on kahetisel arvamusel. Osad neist on öö läbi üleval. Osad neist ei tunne üldse midagi erilist, sest nad teavad niikuinii, mis juhtub.

"Ma olin terve öö üleval. Ma arvan, et läksin magama kell neli hommikul," rääkis Eestis elav ameeriklane Jene Walker.

Ka Eestis elav John Sullivan nentis, et öösel ei maganud, kuna jälgis valimisi hommikust alates.

Valimistulemused pole veel teada ning ka Eesti ameeriklased mõtlevad, mis saab nende posti teel saadetud valimissedelitest. See on arvatavasti suur vaidluspunkt Ameerikas, kus viiruse tõttu enneolematult suur hulk hääli rändas ümbrikus.

Eestis elav Rob Hudgins rääkis, et tema valimissedel polnud kolme päeva eest veel kohale jõudnud. "Või nad pole seda registreerinud Virginia osariigis. Neil on nii palju valimissedeleid, mille kohta nad isegi ei tea, kas need on kätte saadud või mitte," rääkis ta.

Hudgins on ka üks neist, kes pole valimiste ajal telekat vaadanud ja öö otsa üleval istunud. "Ma praegu isegi ei tea, kes võidab või kaotab," rääkis ta.

13 aastat Eestis elanud Walker tunnetab muudatusi viimase nelja aasta jooksul näiteks sisserändajate suhtes. "Kui vaatad samu inimesi. Nad toetavad praegust USA presidenti. Nad võtavad omaks tema vaated, ma ütleks - tema valitsemise kultuuri. Ja tema mõju siin on näha," rääkis ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: