Peaminister Ratas: avatus aheneb, aga ei muutu suletuseks

Toomas Sildami intervjuu Jüri Ratasega
Toomas Sildami intervjuu Jüri Ratasega Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et Eesti vähendab paljude Euroopa riikidega võrreldes suuremat avatust koroonakriisi ajal, sest oleme "väga kriitilises seisus".

Võrreldes paljude teiste Euroopa riikidega on Eesti hoidnud COVID-19 teise laine ajal end vaba ja avatuna, nüüd hakkab see ahenema, tunnistas Ratas ERR-ile.

"Kindlasti see muutub. Aga see ei muutu suletuseks," ütles ta. "Meie esmane eesmärk on hoida haridussüsteem avatuna, hoida plaaniline ravi lahti, ja selle nimel pingutada. Pingutada selle nimel, et toimiks meie majandus, kus iga sulgemine on negatiivse mõjuga."

Ratas kordas, et järgmisel nädalal otsustab valitsus, millised sammud astuda, et vähendada COVID-19 levikut.

"Vana [üldine] piirang 2+2, mis oli kevadel, ei ole praegu mõistlik, sest tähendaks terve huvihariduse ja sporditegevuse maha võtmist," tõdes Ratas. Samas märkis ta, et näiteks suurtes kauplustes ja kaubakeskustes võib olla  ka 2+2 piirang asjakohane.

Ratase hinnangul peaks Eesti ühiskond olema rohkem valmis maskikandmiseks, näiteks ühistranspordis. "Oleme väga kriitilises seisus," ütles Ratas.

"Peame kõik pingutama. Haigusega ringi ei käi. Kui tunneme sümptomeid, läheme kohe testima. Kanname maske. Peseme käsi. Ja väldime kontakte, sealhulgas väldime ka selle aasta lõpus suuri pidusid ja tralle," ütles Ratas.

Toimetaja: Toomas Sildam

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: