Lukašenko: USA valimised on demokraatia pilkamine

23. augustil lasi Aleksandr Lukašenko pildistada end Kalašnikovi automaadiga. Samal ajal toimus Minski tänavatel suurmeeleavaldus.
23. augustil lasi Aleksandr Lukašenko pildistada end Kalašnikovi automaadiga. Samal ajal toimus Minski tänavatel suurmeeleavaldus. Autor/allikas: AP/SCANPIX

USA presidendivalimised on demokraatia üle irvitamine, ütles laupäeval Valgevene riigipea Aleksandr Lukašenko.

"Te ainult vaadake, mis nendel valimistel toimub. See on häbi ja demokraatia üle irvitamine," ütles Lukašenko riikliku uudisteagentuuri BelTA teatel.

Lukašenko lisas, et tahaks näha, kuidas "teatud lääneriigid nõuavad, et USA korraldaks antud olukorras uued valimised, nagu nad nõudsid Valgevene puhul".

"Võin juba praegu öelda, et nad ei tee seda, nad kardavad," ütles Valgevene liider.

Neljapäeval selgus, et Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) 17 riigi algatusel koostatud raporti järgi olid Valgevenes 9. augustil peetud presidendivalimised võltsitud ja ametivõimud kasutasid sellele järgnenud opositsiooni protestide mahasurumisel vägivalda.

OSCE alalises nõukogus niinimetatud Moskva mehhanismi raames valminud sõltumatus raportis leidsid kinnitust väited, et presidendivalimised ei olnud läbipaistvad, vabad ja ausad. Raporti kohaselt olid Valgevene valimistel selged puudujäägid ning täidetud ei olnud varasemate valimiste jälgimise põhjal paika pandud põhinõudeid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: