Pühapäeva esimene pool tuleb sajune, õhtul sadu lakkab

Foto: Siim Lõvi /ERR

Pühapäeva ennelõunal Põhja-Eestist alates ilm selgineb ning sadu lakkab, samas õhtul pärast päikeseloojangut jaheneb õhk selge taeva all kiiresti.

Öö vastu pühapäeva tuleb pilvine ja mitmel pool sajab vihma. Puhub edela- ja läänetuul 4 kuni 8, puhanguti 12, rannikualadel iiliti kuni 17 meetrit sekundis. Pärast keskööd pöördub tuul loodesse ja põhja ning nõrgeneb veidi. Temperatuur püsib 5 kuni 9 kraadi vahel.

Hommikul Põhja- ja Loode-Eestis pilvisus hõreneb ja ning suurt sadu pole. Lõunas on pilvine ja mitmel pool veel vihmane. Loode- ja põhjatuul puhub 4 kuni 9, rannikul puhanguti 13 meetrit sekundis. Õhusooja saab nagu ööselgi 5 kuni 9 kraadi.

Päeval hõreneb pilvisus kõikjal ja Põhja-Eestist alates sadu lakkab. Tuul puhub ikka loodest ja põhjast 4 kuni 8, rannikul kuni 12 meetrit sekundis. Temperatuur oluliselt ei tõuse, jääb 5 kuni 10 kraadi piiresse, kuid pärastlõunal langeb.

Uue nädala ilma mõjutab valdavalt kõrgrõhkkond, kuigi vihmapilved on ka Eestile väga lähedal. Selgem taevas tähendab ka jahedamat temperatuuri ja isegi kergeid miinuskraade, aga seda öisel ajal.

Kolmapäeval on mitmel pool tihedamat sadu, seega päevasooja on siis ka õige natuke jälle juures.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: