Venemaal käib suurem valitsusremont ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Venemaa peaminister Mihhail Mišustin
Venemaa peaminister Mihhail Mišustin Autor/allikas: SCANPIX/TASS

Vene president Vladimir Putin vabastas esmaspäeval ametist kolm ministrit - transpordiminister Jevgeni Ditrihi, loodusvarade ja keskkonnaminister Dmitri Kobõlkini ja ehitusminister Vladimir Jakuševi.

Vene riigiduuma õiguskomisjoni esimees Pavel Krašeninnikov ütles, et uued ministrid pannakse ametisse uues põhiseaduses kirjeldatud protseduuri kohaselt.

"Nüüd kinnitatakse kõik valitsuse liikmed peale jõuministrite riigiduumas," ütles Krašeninnikov esmaspäeval Interfaxile.

Ta märkis: "4. juulil jõustusid põhiseaduse muudatused, mis on otsemõjuga normid ja 4. juulist need ministrite kabineti liikmete määramist puudutavad normid kehtivadki juba vahetult".

Riigiduuma peab kinnitama ministrikandidaadi nädala aja jooksul pärast seda, kui peaminister on selle esitanud, ütles Krašeninnikov.

"Selle ajaga tuleb viia läbi konsultatsioonid erialaste komiteede ja fraktsioonidega ning kandidaat tuleb vastavalt ära kuulata," sõnas ta, öeldes, et sel viisil teostub paremini võimude lahususe põhimõte.

Peaminister Mihhail Mišustin esitas esmaspäeval ehitusministri kandidaadiks Irek Faizullini ja loodusvarade ministriks Kaug-Ida arengu ministri Aleksandr Kozlovi. Transpordiministri kandidaadiks esitas ta lennufirma Aeroflot tegevjuhi Vitali Saveljevi.

Uueks Kaug-Ida ja Arktika arengu ministriks esitas Mišustin selle regiooni arengufondi peadirektori Aleksei Tšekunkovi.

"Täna vastavalt uuele föderaalsele põhiseaduslikule seadusele, millele president eelmisel nädalal alla kirjutas, esitasin ma riigiduumale mitu kandidatuuri valitsuse liikmete kohtadele. Jutt on ettepanekust määrata Aleksandr Novak asepeaministriks. Arvan, et teda ei ole vaja eraldi esitleda. Te kõik tunnete teda hästi.  Paljud teist teevad temaga ammu tihedat koostööd," ütles peaminister Mišustin nõupidamisel asepeaministritega. 

"Lisaks esitati veel mitu ettepanekut föderaalministrite määramiseks. Nikolai Šulginov energeetikaministriks," ütles ta. 

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: