Tallinna Ülikooli rektoriks pürgivad Katrin Niglas ja Tõnu Viik

Katrin Niglas ja Tõnu Viik
Katrin Niglas ja Tõnu Viik Autor/allikas: Tallinna Ülikool/Kairit Leibold/ERR

Tallinna Ülikooli rektori kohale on jäänud pürgima kaks kandidaati – Katrin Niglas ja Tõnu Viik, kes mõlemad on ülikooliga juba praegu seotud.

Tallinna Ülikooli rektori valimise toimkond professor Mati Heidmetsa juhtimisel kinnitas ülikooli rektori kandidaatideks professor Katrin Niglase ja professor Tõnu Viigi. Mõlemad töötavad praegu Tallinna Ülikoolis: Niglas on teist ametiaega teadusprorektor, Tõnu Viik aga juhtis viis aastat humanitaarteaduste instituuti ning on praegu filosoofiaprofessor.

Niglas on läbinud magistriõpingud Cambridge'i Ülikoolis ning doktoriõpingud Tallinna Ülikoolis. Tõnu Viik lõpetas Moskva Riikliku Ülikooli ning läbis doktoriõpingud USA-s Emory Ülikoolis.

Otsuse, kummast kandidaadist saab järgmiseks viieks aastaks Tallinna Ülikooli rektor, teeb umbes sajaliikmeline valimiskogu 1. veebruaril. Uue rektori ametiaeg algab 15. mail 2021, seni juhib Tallinna Ülikooli rektori kt Priit Reiska.

Eelmine rektor Tiit Land on sellest sügisest Tallinna Tehnikaülikooli rektor.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: