Presidendi eneseisolatsiooni tõttu koguneb riigikaitse nõukogu uuel nädalal

President Viljandimaa visiidil külastamas ettevõtet Galvi-Linda.
President Viljandimaa visiidil külastamas ettevõtet Galvi-Linda. Autor/allikas: Presidendi kantselei

Kuivõrd president Kersti Kaljulaid kohtus Viljandis inimesega, kel hiljem diagnoositi COVID-19, on ta eneseisolatsioonis, mille tõttu lükkub riigikaitse nõukogu kogunemine järgmisesse nädalasse.

"Reedel Viljandis käies kohtusin inimesega, kellel hiljem diagnoositi COVID-19. Mind loetakse samuti lähikontaktseks ning seetõttu olen vastavalt terviseameti juhtnööridele esmaspäevani eneseisolatsioonis. Kõik selleks nädalaks kavandatud füüsilised kohtumised jäävad ära," teatas Kaljulaid.

President lisas, et tunneb end hästi ja ühtegi haigusele viitavat sümptomit ei ole, ent ta teeb teisipäeval ka koroonatesti. 

Lisaks presidendile on eneseisolatsioonis veel kuus presidendi kantselei töötajat, kes reedesel kohtumisel osalesid.

Möödunud pühapäeval teatas president, et siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helme poolt USA presidendivalimiste kohta tehtud väljaütlemiste tõttu kutsub ta lähipäevil kokku riigikaitse nõukogu.

Riigikaitse nõukogu on nõuandvaks organiks presidendi juures. Nõukogu koosseisu kuuluvad riigikogu esimees, peaminister, riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees, riigikogu väliskomisjoni esimees, välisminister, kaitseminister, rahandusminister, siseminister, justiitsminister, majandus- ja taristuminister ning kaitseväe juhataja.

Maakonnavisiit Viljandimaale

President Kaljulaid oli 4.-6. novembrini Viljandimaal maakonnavisiidil, mille käigus külastas Põhja-Sakala valla ja Viljandi linna ettevõtteid ning kohaliku elu eestvedajaid. President kohtus visiidi esimesel päeval Viljandi linnavolikogu esindajate ja Viljandimaa omavalitsusjuhtidega, käis Viljandi päästekomandos, politsei- ja piirivalveametis ning kaitseliidu Sakala malevas.

Visiidi teisel päeval külastas ta ettevõtet Eesti Höövelliist, Suure-Jaani tervisekoda ja esmatasandi tervisekeskust, kohtus Kõpu naisseltsi ja Tipu looduskooli eestvedajate ning Põhja-Sakala vallavolikogu liikmetega. Lisaks andis president intervjuu ajalehele Sakala.  

Reede hommikul andis riigipea kodanikuõpetuse tunni Viljandi gümnaasiumi abiturientidele. Samuti külastas ta kohalikke ettevõtteid Galvi-Linda, Knittex, Eziil Productions Intelligence ning tutvus Viljandi töökeskusega Hea Hoog ja Olustvere teenindus- ja maamajanduskooliga. Ta tegi kaasa rattasõidu Viljandi rattaklubiga. Päeva ja maakonnavisiidi lõpetas Pärimusmuusika Aidas toimunud üritus, kus riigipea andis üle Vabariigi Pillimehe hõbemärgi.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: