Suri Palestiina poliitika suurkuju Saeb Erekat

Foto: SCANPIX/REUTERS/Nir Elias

Palestiina poliitika suurkuju Saeb Erekat suri 65-aastaselt Jeruusalemma haiglas, kuu aega peale seda, kui ta oli nakatunud koroonaviirusesse, mille tulemusena ütlesid üles mitmed tema siseorganid.

Saeb Erekat käis 2017. aastal kopsusiirde operatsioonil. Koroonaviirusesse haigestus ta selle aasta oktoobris. Peale seda ta hospitaliseeriti, mille käigus pöörati intensiivset tähelepanu tema kopsudele, vahendas CNN.

Sotsiaalmeedias avaldas kaastunnet  tema kodupartei Fatah, kaastunnet avaldasid veel Palestiina president ja valitsus, läbi Facebooki leinas teda veel tema tütar Dala Iraqat.

Austusavaldusi lahkunule tuli ka välismaalt, Suurbritannia välisminister Dominik Raab kutsus Erekati läbirääkimiste meistriks ja Palestiina õiguste kaitsjaks.

Erekat oli viimaste kümnendite üks prominentsemaid Palestiina poliitikuid. Tema kõige intensiivsem poliitiline tegevus toimus 1990. aastatel. 1991. aastal oli ta Palestiina delegatsiooni juht Madridi rahukonverentsil. 

Kuigi Iisrael pidas teda raskeks läbirääkijaks, siis paljud endised kõrgemad ametnikud pidasid temast alati lugu. Alon Pinkas, endine Iisraeli diplomaat ja läbirääkija on tema kohta öelnud, "Erekat oli rahu poolt, mees, keda ma usaldan ja austan". Oma lugupidamist avaldas ka endine Iisraeli välisminister Tzipi Livni, kes avaldas kaastunnet kogu Palestiina rahvale ja Erekati perekonnale.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: