Tudeng saavutas lavaka eksmatrikuleerimis­otsuse tagasipööramise

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Elmo Nüganen Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Tudeng vaidlustas Teatri- ja Muusikaakadeemia lavakunstikooli eksmatrikuleerimis­otsuse ning saavutas pärast poolteist aastat kestnud kohtuvaidlusi otsuse tagasipööramise, kirjutab Eesti Ekspress.

29. lennu ülõpilane Maria Liive ei olnud rahul kursuse juhendajate Elmo Nüganen ja Anu Lambi seisukohaga, kes ei näinud temas oodatud arengut, kirjutab ajaleht. Nüganen ja Lamp arutasid otsust ka teiste õppejõududega, kes sellega nõustusid.

Tudeng esitas kohe vaide, et Teatri- ja Muusikaakadeemia (EMTA) rektor Ivari Ilja otsuse tagasi keeraks, kuid Ilja – kahele A4-le ulatuvate põhjendustega – jättis vaide rahuldamata. Eksmatrikuleerimise põhjuseks saab kirja erialane edasijõudmatus.

Seepeale tegi tudeng käigu, mida on küll tudengid teistes ülikoolides teinud, kuid mida pole kogu lavakunstikooli enam kui poolsajandi pikkuse ajaloo jooksul varem juhtunud – Liive kaebas kooli kohtusse.

Hinne "puudulik" ja otsus "erialane edasijõudmatus" – saavadki kohtuasja peamiseks vaidluse sisuks. Kohtuvaidluses jäid määravaks protseduurilised sammud, mida kool astus või astumata jättis, märgib ajaleht.

Tudengit ootab nüüd ees aine järelevastamine novembri lõpus välja tulevas uues lavastuses.

Allikas: Eesti Ekspress

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: