Tallinn müüb kehvas seisukorras Toom-Kooli tänava hoone riigikogule

Toom-Kooli 9 hoone.
Toom-Kooli 9 hoone. Autor/allikas: Google Maps

Tallinna linnavalitsus kiitis kolmapäeval heaks Toom-Kooli 9 asuva hoone müügi riigikogu kantseleile, kes kavatseb seda kasutada riigikogu komisjonide ruumiprobleemide lahendamiseks.

Riigikogu kantselei esitas Tallinna linnale taotluse, milles palusid võõrandada Toom-Kooli tn 9 kinnisasi hinnaga 1,5 miljonit eurot. Kantselei põhjendas soovi sellega, et Toom-Kooli 9 hoone külgneb riigikogu hoonete kompleksiga ning on olulise tähtsusega riigikogu komisjonide ruumiprobleemide lahendamisel. 

Tallinn tellis kinnisasja turuväärtuse hindamise 1Partnerilt, kes hindas turuväärtuse 1,253 miljonile eurole. Linnavalitsuse eelnõus tehti ettepanek võõrandada kinnisasi 1,5 miljoni euro eest.

Abilinnapea Eha Võrk ütles ERR-ile, et tegemist on müügitehinguga, mis toimub pärast otsuse vastuvõtmist linnavolikogus.

"Kinnistul paikneb kolmekorruseline kivist halvas seisukorras administratiivhoone, mille tehnosüsteemid on amortiseerunud, siseviimistlus, avatäited, fassaad ja katus vajavad remondiinvesteeringuid," lausus Võrk.

Hoone on praegu kasutuseta ning seisab tühjana, ütles abilinnapea.

Lisaks soovib Tallinn koormata kinnisasja isikliku kasutusõigusega Tallinna linna kasuks, tagamaks tulevikus kinnisasjale ehitatava laste mänguväljaku avaliku kasutuse.

Hoone esimesel korrusel paiknevad endised ameti- ja laoruumid, sanitaarruumid. Teisel korrusel paiknevad endised ametiruumid, endine korter ja sanitaarruumid ning kolmandal korrusel endised ametiruumid ja sanitaarruumid. Keldrikorrusel ja soklikorrusel asuvad abiruumid. Hoone keldris asub Tallinna geodeetiline punkt, mis on kaitse all. 

Toom-Kooli 9 kinnisasi paikneb Tallinnas Toompeal Toom-Kooli tänaval Kohtu tänava ning Lossi platsi vahelisel alal.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: