Norwegian korraldab Iirimaal pankroti vältimiseks ümber kaks tütarfirmat

Norwegiani lennuk Tallinna lennujaamas.
Norwegiani lennuk Tallinna lennujaamas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Norra odavlennufirma Norwegian Air Shuttle otsustas kahe tütarfirma –Norwegian Air International Limited ja Arctic Aviation Assets DAC – ümberkorraldamise, et kaitsta firmasid pankroti eest.

Norwegian alustas Iirimaal oma tütarfirma ümberkorraldamist Iiri seaduste järgi. Ümberkorraldamise eesmärgiks on vähendada võlga, kohandada lennukipargi suurust ja tagada uut kapitali. Protsess võtab aega ligikaudu viis kuud.

Lennufirma jätkab oma liinide opereerimist, mis on praegu pandeemia tõttu piiratud. Samuti jätkab firma kauplemist Oslo börsil.

Ümberkorraldamise protsess Iirimaal aitab ettevõtet kohtu heakskiiduga restruktureerida firma päästmiseks.

"Võtsime vastu otsuse otsida kaitset ja Iiri seaduste alusel firma ümber korraldada, tagada Norwegianile tulevik, meie töötajate, klientide ja investorite jaoks. Meie eesmärk on leida koos oma aktsionäridega lahendused, mis võimaldavad meil väljuda finantsiliselt tugeva ja turvalise lennufirmana," ütles

Norra valitsus teatas möödunud nädalal, et ei Norwegianile enam lisaraha. Lennufirma juhtkond oli otsuses pettunud, kuna firma vajab lisarahastust koroonakriisis töö jätkamiseks .Norwegian on alates koroonapandeemia algusest saanud riigilt abi kolme miljardi krooni ehk 277 miljoni euro ulatuses.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: