Liikluspilti ilmub viis uut liiklusmärki

Foto: ERR

Majandusministeerium kooskõlastab teeomanike ja teiste ministeeriumidega uusi liiklusmärke. Märgid hoiatavad näiteks robotautode ja madalate okste eest.

Uued liiklusmärgid ilmuvad sõiduteede äärde. Mõne märgi puhul on hea selle tähendust teada, sest kujutis ise võib segaseks jääda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Muu hulgas on tulemas ka selline märk, mis hoiatab automatiseeritud sõiduki ehk robotauto eest teelõigul. Samuti tuleb näiteks suusatõstuki märk vastavalt varustatud spordiraja lähedusse. Veel võetakse kasutusele piirivööndit ja selle lõppu tähistav märk piiri valvamise ja kontrolli hõlbustamiseks. Samuti hakkab märk hoiatama madalate okste eest teelõigu ääres, kus kaitsealuseid puid ei tohi piirata.

Liiklusmärkide paigaldamise loa annab tee omanik ja need kinnitatakse majandusministri määrusega.

Piirivööndi tähistamise märgi on esitanud siseministeerium, ülejäänud pärinevad maanteeametilt. Iseäralikke liiklusmärke pole palju. Levinud on erinevate loomade kujutised metsa- või pargialade naabruses.

"Katselisi lube liiklusmärkidele ei anta palju. Neid on mõned load aastas, ma arvan, mida maanteeamet välja annab. Mis loomasid puudutab, siis loomade puhul võib kanda märgile selle looma kujutise, kelle teel esinemise tõenäosus kõige suurem on," selgitas majandusministeeriumi veondus- ja liiklustalituse peaspetsialist Mait Klein.

Uued liiklusmärgid on esitatud kooskõlastuseks tee omanikele - linnade ja valdade liidule ning ministeeriumidele.

Praeguste plaanide kohaselt peaks uued märgid tee ääres näha olema 1. jaanuarist.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: