Kohus lükkas tagasi Trumpi kampaania kaebuse Pennsylvanias

Foto: SCANPIX / AP

USA Pennsylvania osariigi ametnikud võivad kinnitada presidendivalimiste tulemused, mille järgi demokraadist Joe Biden võitis seal enam kui 80 000 hääle suuruse edumaaga, otsustas laupäeval föderaalkohtunik.

Williamsporti kohtunik Matthew Brann lükkas tagasi president Donald Trumpi kampaania avalduse tõkendiks, mis on osa jõupingutustest muuta presidendivalimiste tulemusi, mis andsid üleriigiliselt võidu Bidenile. 

Trumpi kampaania esitas väheusutavad argumendid ja spekulatiivse iseloomuga süüdistused, mida tõendusmaterjalid ei kinnita, ütles kohtunik oma otsuses. 

Trumpi väitel rikuti USA põhiseaduses tagatud õigusi, kui Pennsylvania maakonnad lähenesid enne valimisi erinevalt hääletajate informeerimisele tehniliste probleemide kohta hääletussedelite postiga saatmisel. 

Pennsylvania kõrgeim valimisametnik Kathy Boockvar ja seitse maakonda, kus Biden võitis, argumenteerisid, et Trump oli varem tulnud lagedale samasuguste kaebustega, mida ei rahuldatud. 

Trumpi kampaania kavatsus tühistada miljonite inimeste hääled väidetavate üksikute rikkumiste tõttu oli kaugelt liiga äärmuslik, iseäranis, kuna enamik neist on üle loetud, ütlesid nad. 

"Pole mitte mingit õigustust ühelgi tasandil selliseks häälte õigustühiseks kuulutamiseks, mida nad taotlevad," ütlesid Boockvari advokaadid kohtule neljapäeval. 

Pennsylvania 20 valijamehe häälest ei piisaks, et Trumpile teine ametiaeg tagada. 

Trumpi meeskond nõuab häälte ülelugemist Georgia osariigis

USA presidendi Donald Trumpi meeskond taotles pühapäeval häälte ülelugemist Georgia osariigis pärast tulemusi, mis näitasid Joe Bideni võitu. 

Georgia kõrgeim valimisametnik kinnitas reedel osariigi hääletuse tulemused, mille järgi Joe Biden võitis Trumpi 12 670 häälega ehk 0,25 protsendiga kõigist viiest miljonist häälest. 

Osariigi seadused lubavad häälte ülelugemist, kui ühe kandidaadi edu on vähem kui 0,5 protsenti. 

"Täna esitas Trumpi kampaania taotluse ülelugemiseks Georgias. Me keskendume sellele, et igat aspekti Georgia osariigi põhiseadusest ja USA põhiseadusest järgitakse, seega igat seaduslikku häält loetakse. President Trump ja tema kampaania nõuavad jätkuvalt ausat ülelugemist Georgias, mis peab hõlmama allkirjade kõrvutamist ja teisi hädavajalikke turvameetmeid."

Praeguseks peetakse Trumpi võimalusi mõjutada 3. novembri presidendivalimiste tulemust üldiselt õhkõrnaks. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: