Kolmanda kvartali ehitusmaht kahanes 12 protsenti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
MCF andmekeskuse ehitus Saue vallas. Autor/allikas: MFC Group Estonia

Statistikaameti andmetel ehitasid Eesti ehitusettevõtted kolmandas kvartalis Eestis ja välisriikides kokku 12 protsenti vähem kui 2019. aasta samas kvartalis; Eesti ehitusturul vähenesid mahud 10 protsenti.

Eesti ehitusettevõtted ehitasid omal jõul 817 miljoni euro eest, sellest hooneid 518 miljoni ning rajatisi – muu hulgas teid, sildu, sadamaid, magistraaltorustikke, side- ja elektriliine ning spordiväljakuid – 299 miljoni euro eest.

Eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes ehitati hooneid 13 protsenti ja rajatisi 10 protsenti vähem, teatas statistikaamet.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Merike Sinisaare sõnul mõjutas kohalikku ehitusturgu enim uute hoonete ehitusmahtude vähenemine.

"Aasta esimeses pooles veel kasvu näidanud rajatiste ehitamine hakkas kolmandas kvartalis samuti kahanema. Seda eelkõige tingituna remondi- ja rekonstrueerimistööde vähenemisest," lisas ta.

Välismaal tegutsevate Eesti ettevõtete ehitusmaht vähenes aastaga ligi kolmandiku võrra. Vähem ehitati nii hooneid kui ka rajatisi. Välisriikides tehtud ehitustööde osatähtsus kogu ehitusmahus oli viis protsenti, aasta varem kaheksa protsenti.

Ehitisregistri andmetel sai kasutusloa 1900 uut eluruumi, mis on ligi kümnendiku võrra rohkem kui aasta varem. Kõige rohkem valmis eluruume Tallinnas, pealinna lähiümbruse valdades ja Tartumaal.

Ehitusluba väljastati 3338 eluruumi ehitamiseks ehk kolmandiku võrra rohkem kui möödunud aasta kolmandas kvartalis. Eelistatuim elamutüüp oli jätkuvalt korterelamu.

Kasutusse lubati ka 316 mitteelamut, kus on kasulikku pinda kokku 186 000 ruutmeetrit. Kõige rohkem lisandus uut lao-, haridus- ja tööstuspinda. Võrreldes möödunud aasta sama kvartaliga suurenes nii kasutusse lubatud mitteelamute pind kui ka maht.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: