Algasid Snelli tiigi puhastustööd ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Snelli tiigis algasid puhastustööd.
Snelli tiigis algasid puhastustööd. Autor/allikas: Tallinna Kesklinna valitsus

AS Terrat alustas kolmapäeval Tallinna Toompargis ettevalmistustöid Snelli tiigi puhastamiseks setetest, teatas Tallinna Kesklinna valitsus.

Kesklinna valitsus kuulutas selle aasta algul välja riigihanke Snelli tiigi põhjalikuks puhastamiseks kuivmeetodil, kuid pakutud kõrgete hindade tõttu tuli hange kuulutada ebaõnnestunuks.

Sügisel läbiviidud teisel hankel ei seatud tingimuseks tiigi tühjaks pumpamist. Aktsiaseltsi Terrat pakkumine hinnaga 182 460 eurot tunnistati parimaks. Järgmised kaks pakkumist tehti suurusjärgu võrra kõrgemale hinnale, teatas Kesklinna valitsus.

Kesklinna vanem Monika Haukanõmm ütles, et 30 aastat puhastamata tiigi puhastustöid on pikalt oodatud.

"Kõigepealt rajab ettevõtja tiigi kõrvale setteplatsid, kuhu saab tõsta nõrguma põhjamuda. Ühtlasi tuleb vajadusel kaitsta ümbritsevad puud ja piirata töömaa, millega täna ka algust tehti. Esialgu ei ole ette näha pargiala ja -teede ulatuslikumat sulgemist, aga kui see vajalikuks osutub, siis anname kindlasti teada," lausus Haukanõmm.

Tiik puhastatakse vastavalt eelprojektile ning keskkonna- ja muinsuskaitse nõudeid järgides. Pärast puhastustöö lõppu peab ettevõte kevadel korrastama tiigi ümbruse ja pargiala.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: