Tallinna volikogu kiitis heaks Sepa kandidatuuri linna ombudsmani kohale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Toomas Sildami intervjuu Toomas Sepaga
Toomas Sildami intervjuu Toomas Sepaga Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnavolikogu kiitis neljapäevasel istungil heaks Toomas Sepa kandidatuuri linna ombudsmani ametikohale.

Tallinna linnavolikogu esimehe Tiit Teriku sõnul on ombudsmani ametikoht Eestis ainulaadne, mida pole üheski teises linnas ega vallas. "Ombudsmani institutsioon loodi Tallinnas 2011. aastal. Arvestades Tallinna suurust ning elanike arvu, on vajalik sõltumatu eksperdi olemasolu, kes aitab kaasa hea halduse tava järgimisele elanikega suhtlemisel," ütles Terik.

"Tallinna endise linnasekretärina on Toomas Sepal ligi 30-aastane töökogemus nii õigusvaldkonnas kui ka linnaorganisatsiooni tippjuhina. Toomas Sepp on kohaliku omavalitsuse korralduse ala tunnustatud ekspert ning koolitaja," lisas linnavolikogu esimees.

Toomas Sepp ütles, et Tallinna ombudsmanina kavatseb ta oma tööd teha sõltumatult ning samasuguse pühendumuse ja põhjalikkusega nagu varasemalt Tallinna linnakantselei juhi ametis olles.

"Kuigi ombudsmani sihtgrupiks on just kodanikud oma muredega, tuleb lahenduste otsimisel teha koostööd erinevate riigi ja ka linna enda ametiasutustega, aga kindlasti ka kodanike esindusorganisatsioonidega. Tundes nii Tallinna linna kui ka Eesti omavalitsussüsteemi toimimist, suudan sõnastada probleemid ja koostöös kõigi osapooltega leida tõstatatud küsimustele võimalikult optimaalsed lahendused," selgitas Sepp. 

Senine Tallinna ombudsman Jüri Kaljuvee vabastati ametist tema sooviavalduse alusel alates 1. novembrist.

Toomas Sepp alustab ombudsmanina tööd järgmise aasta 1. jaanuarist. 

Tallinna ombudsman on oma tegevuses sõltumatu ametiisik, kelle põhiülesandeks on kontrollida põhiõiguste ja -vabaduste tagamise põhimõtete ning hea halduse tava järgimist linnavalitsuses ja linna asutustes.

Ombudsmani konkursil osales viis inimest, kellest kolm pääses teise vooru. Komisjon valis poolthäälte enamusega ombudsmani kandidaadiks 28 aastat Tallinna linnasekretärina töötanud Toomas Sepa.

Sepp lahkus linnasekretäri ametist tänavu 31. augustil, viidates ise, et linnapea Mihhail Kõlvart ei usaldanud teda suuri personalimuutusi ellu viima.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: