Poolas ja Prantsusmaal lubati kaubanduskeskustel uksed avada

Foto: SCANPIX/ZUMAPRESS/Vincent Isore

Poolas avasid kaubanduskeskused taas uksed, kuid ranged piirangud jäävad kehtima.

Poolas avati taas kaubanduskeskuste poode, kuid hulk koroonapiiranguid jääb: kehtestatud on ranged hügieenieeskirjad ning ostjate arv on piiratud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

7. novembril sulges valitsus kõik kaubanduskeskused, jättes avatuks vaid toidupoed ja apteegid. Koolid, restoranid ja spordisaalid jäävad suletuks jõuludeni.

Poolas nakatumiste arv pisut langeb, kuid suremus on endiselt väga kõrge. Laupäeval teatas Poola ligi kuuesajast surmast.

Ka Prantsusmaal avati kaubanduskeskusi

Pariisi Printemps' kaubamajas võeti kliente vastu aplausiga. Ostjatel mõõdeti kehatemperatuuri ja neil tuli desinfitseerida käsi.

Prantsusmaa kehtestas karmid liikumispiirangud 30. oktoobril. Käia võis vaid toidupoes, apteegis, tööl ja koolis ning jalutada kodust kilomeetri raadiuses.

Laupäevast piirangud leevenesid, kuid meelelahutusasutused on endiselt suletud ja ka eraüritused keelatud. Liikuda võib nüüd 20 kilomeetri raadiuses ning käia juuksuris ja raamatukogus.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: