Terved ja piiranguteta ajateenijad saavad jõulupuhkusele

Oktoobris Jõhvis alustanud uued ajateenijad.
Oktoobris Jõhvis alustanud uued ajateenijad. Autor/allikas: Marina Loštšina/Eesti Kaitsevägi

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremi otsusel saadetakse 18. detsembrist jõulupuhkusele juuli- ja oktoobrikutse ajateenijad, kes ei ole koroonaviirusega nakatunud, karantiinis või isolatsioonis.

Tagasi teenistusse peavad ajateenijad naasma 3. jaanuarist vastavalt üksustes kehtestatud korrale või tulenevalt teenistusülesannete eripärast.

"Koju on keelatud saata koroonaviirusesse nakatunuid, karantiinis ja isolatsioonis olevaid ajateenijaid. Nemad saavad minna puhkusele vastavalt meditsiiniteenistuse otsustele, kui nad on tunnistatud terveks või kui neil ei ole kindla aja jooksul ilmnenud haigusnähte," ütles kaitseväe peaarst kolonelleitnant Targo Lusti viidates, et kaitseväe eesmärgiks on mitte saata ühiskonda inimesi, kes võivad oma lähikondseid nakatada. Nende ajateenijate haiguse või isolatsiooni tõttu saamata jäänud puhkusepäevad kompenseeritakse jaanuarikuu jooksul.

"Ajateenijate teenistuses hoidmine on meile andnud võimaluse täita oma väljaõppe eesmärgid peaaegu täies ulatuses," ütles kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem. "Täna julgen väita, et nii kaitseväe kui ka Kaitseliidu poolt läbi viidud väljaõppe raames ei ole viirust levinud. Vähemalt puuduvad meil selle kohta igasugused andmed."

Kaitseväe juhataja tõdes, et praegused viirusekolded väeosades on tekkinud eelkõige ajateenijate tõttu, kes on viiruse väljalubadelt naastes kaasa toonud. "Tegevväelastel on olnud piirangud isiklikus elus ja liikumises teenistuse väliselt," lisas kindralmajor Herem.

Puhkuselt saabumisel teeb kaitsevägi koroonaviiruse testi neile, kel esinevad haigussümptomid.

Jaanuaris ajateenistusse tulnud sõdurid arvatakse reservi vastavalt seaduses kehtestatud korras. Üksuste ülematel on õigus nad saata väljaõppe eesmärkide saavutamisel enne reservi arvamist väljaloale või puhkusele.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: