Putin kutsus riike üles Armeenia peaministrit toetama

Foto: SCANPIX/Alexey NIKOLSKY/SPUTNIK/AFP

Venemaa president Vladimir Putin kutsus Kollektiivse Julgeoleku Lepingu Organisatsiooni nõukogu istungil üles toetama Armeenia peaministrit Nikol Pašinjani, kes langetas Mägi-Karabahhi küsimuses valuliku, kuid vajaliku otsuse, minnes rahukõnelustele.

Putin rõhutas, et see nõudis peaministrilt suurt isiklikku mehisust. Pašinjan nimetas omalt poolt Vene rahuvalvajaid Mägi-Karabahhis rahu ja julgeoleku püsimise tagajateks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Veebi teel toimunud istungil nentis Putin, et olukord julgeolekuorganisatsiooni ridades on muutunud pingeliseks mitmel rindel.

"Arengud Kollektiivse Julgeoleku Lepingu Organisatsioonis pole kulgenud probleemideta ja tervikuna rahulikult. Pean silmas sõjalise konflikti puhkemist Mägi-Karabahhis organisatsiooni kahe liikmesriigi vahel ja ka Valgevene sündmusi pärast presidendivalimisi, mil seisti silmitsi enneolematu välise survega. Pean silmas ka sisepoliitilist olukorda Kõrgõzstanis," rääkis Putin.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: