Majutusasutustes peatus oktoobris ligi poole vähem inimesi kui aasta eest

Viru hotell
Viru hotell Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Statistikaameti andmetel peatus oktoobris Eesti majutusettevõtetes 158 000 turisti, kes veetsid seal kokku 284 000 ööd. Eelmise aasta sama ajaga võrreldes oli külastajaid 45 protsenti vähem.

Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul oli valdav osa majutusettevõtete klientidest siseturistid ning veidi üle kümnendiku välisturistid. "Majutustegevust tugevalt mõjutanud viiruse teine laine ja riikides seatud piirangud vähendasid oluliselt Eestis peatunud välisturistide arvu," täheldas Laurmaa.

Majutusettevõtetes peatus 139 000 siseturisti, kes veetsid seal 230 000 ööd. Siseturiste oli mulluse oktoobriga võrreldes 20 protsenti enam ja nende ööbimiste arv suurenes 16 protsenti. Kõige rohkem siseturiste peatus Harju maakonnas, millele järgnesid Pärnu, Tartu ja Ida-Viru maakond.

Välisturiste peatus majutusettevõtetes 19 000, mis on 89 protsenti vähem kui eelmise aasta oktoobris. Soomest saabus 5000, Lätist 2500 ja Saksamaalt 1300 turisti. Eestis veedeti kokku 54 000 ööd, mis on 85 protsenti vähem kui eelmisel aastal. Välisturistidest suurim osa ööbis Harjumaal, järgnesid Pärnu, Tartu ning Ida-Viru maakond.

Oktoobris oli võimalik peatuda 975 majutusettevõttes, kus ööpäev maksis keskmiselt 32 eurot. Möödunud aastaga võrreldes oli ööbimise hind 6 euro võrra odavam. Tartu maakonnas maksis majutuse ööpäev keskmiselt 38 eurot, Harju ja Pärnu maakonnas 32 ning Ida-Viru maakonnas 31 eurot.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: