Politsei sai koroonareegleid eiranud pidude kohta kümmekond väljakutset ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Meelelahtutusasutused peavad uksed sulgema kell 22, täituvus ei tohi ületada 50 protsenti ega 250 inimest. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Põhja prefektuuri politseinikud tegid nädalavahetusel reidi ligi 150 meelelahutusasutusse, võimalike pidude kohta tuli kümmekond väljakutset. Reidid toimusid ka mujal Eestis.

Põhja prefektuuris sai politsei kümmekond klubides või baarides peetud pidudega seotud väljakutset.

"Inimestel endil kui ka meelelahutusasutuste omanikel soovitame kindlasti mõelda, kas tänastes oludes, kus iga päev lisandub üle Eesti sadu nakkusjuhte, kaaluvad võimalikud riskid üles koosviibimiste korraldamise," kommenteeris PPA kriisistaabi juht Egert Belitšev.

Politsei käis nädalavahetusel üle Eesti meelelahutusasutustes vaatamas, kuivõrd peetakse kinni viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangutest.

"Eesti-üleselt oli olukord valdavalt rahulik ning nägime, et meelelahutusasutuste omanikud mõistavad piirangute vajalikkust ja hoiavad oma klientide tervist," resümeeris Belitšev.

"Mõnel korral selgus, et osa baaride ja peokohtade omanikest ei olnud teadlikud kell 22 kehtima hakkavatest piirangutest ning külastajad tarbisid pärast südaööd alkoholi. Politseile teatati ka väiksematest pidudest, kuid politseinike saabudes mindi rahulikult laiali," lisas Belitšev.

Lõuna prefektuuri politseinikud kontrollisid reedel Viljandis, laupäeval Tartus ja Kagu-Eestis ligi 50 meelelahutusasutust. Ida ja Lääne prefektuuri töötajad kontrollisid samuti mitutkümmet meelelahutusasutust.

"Kuigi väiksemaid pidusid tuli ette, suhtuti piirangutesse üle Eesti mõistvalt, nõuded olid tagatud või olid asutused kella 22 uksed sulgenud," ütles Belitšev.

Politsei täheldab, et alkoholitarbimine soodustab viiruse levikut, kuna ohutunne langeb ja sellega koos väheneb ka hajutatus.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: