Otse kell 11: raport COVID-19 mõjudest majandusele

Milline on COVID-19 mõju Eesti majandusele?
Milline on COVID-19 mõju Eesti majandusele? Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Arenguseire Keskus avaldab teisipäeval raporti "COVID-19 mõju arengusuundumustele", mis vaatleb koroonaviiruse esimese laine mõju Eesti majandusele ja võimalikke tulevikustsenaariumeid aastani 2030. Kell 11 algavat raportiesitlust saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

"Raport otsib vastust küsimustele, kui pikaajalised on pandeemia mõjud majandusele ja kas see toob kaasa majandusstruktuuris püsivaid muutusi," ütles Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Uuringu eesmärk oli kirjeldada nii peamisi kriisiga kaasnevaid arengutrende kui ka tegureid, mille edasise arengu osas on üleval suuri küsimusi ning koondada nende alternatiivsed tulevikurajad stsenaariumideks.

Raport "COVID-19 mõju arengusuundumustele" sisaldab ülevaateid viiruskriisi mõjude kohta 17 majandusvaldkonnale, samuti võimalikke arengustsenaariume järgmise kümnendi jooksul rõhuasetusega majanduse olukorral ja selle muutumisel.

Raportit tutvustavad Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov, keskuse ekspert Uku Varblane ja kommenteerib Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts.

Arenguseire Keskus on ühiskonna ja majanduse pikaajalisi arenguid analüüsiv mõttekoda riigikogu kantselei juures. Keskus viib läbi uurimisprojekte Eesti ühiskonna pikaajaliste arengute analüüsimiseks, uute trendide ja arengusuundade avastamiseks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: