Vabu ametikohti jäi aastaga veerandi võrra vähemaks

Kõige enam liikus tööjõud hulgi- ja jaekaubanduses
Kõige enam liikus tööjõud hulgi- ja jaekaubanduses Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Statistikaameti andmetel oli kolmandas kvartalis Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 8689 vaba ametikohta, mis on 27 protsenti vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Kõige enam liikus tööjõud hulgi- ja jaekaubanduses, töötlevas tööstuses ning hariduses.

Vabade ja hõivatud ametikohtade koguarv oli 607 125. Vabu ametikohti oli kõige rohkem hariduse (1501), töötleva tööstus (1202) ning hulgi- ja jaekaubanduse (1158) tegevusaladel.

Statistikaameti analüütiku Argo Tarkiaineni sõnul moodustas vabade ametikohtade määr ametikohtade koguarvust 1,4 protsenti. Kõikidest vabadest ametikohtadest 44 protsenti oli avalikus sektoris.

"Kõige kõrgem vabade ametikohtade määr oli hariduse ning madalaim põllumajanduse ja mäetööstuse tegevusalal," ütles ta.

Enamik vabadest ametikohtadest asusid Harju maakonnas (78 protsenti), sh Tallinnas (67 protsenti), järgnesid Tartu (6,1 protsenti) ja Ida-Viru maakond (4,6 protsenti). Vabade ametikohtade määr oli kõrgeim Harju- ja Valgamaal ning madalaim Põlvamaal.

Kolmandas kvartalis võeti tööle 57 463 ja töölt lahkus 59 924 inimest. Tööjõu liikumist iseloomustav tööle võetud ja töölt lahkunute summa ehk tööjõu käive vähenes eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes protsendi võrra.

"Tööle võetud ning ka töölt lahkunud inimeste arvu poolest olid eesotsas hulgi- ja jaekaubanduse, töötleva tööstuse ning hariduse tegevusalad. Tööandja algatusel lahkus ametist 8368 töötajat, mis moodustas 14 protsenti kõigist töölt lahkunutest," lisas Tarkiainen.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: