Politseiauto sõitis alarmsõidu ajal teelt välja, üks politseinik sai viga

Foto: PPA

Kolmapäeva hommikul juhtus Pärnumaal liiklusõnnetus alarmsõitu teinud politseiautoga, kui autos olnud politseinikud olid kinni pidamas peatumismärgunnet eiranud ohtliku sõidustiiliga autojuhti. Politseiautos olnud kahest politseinikust üks sai õnnetuses viga ja viidi haiglasse.

Politsei sai kella 8.20 paiku tähelepanelikult liiklejalt teate Pärnus Ehitajate teel Audru poole liikuvast kahtlase sõidustiiliga sõiduautost Audi.

Teatele reageerinud politseinikud märkasid kirjeldusele vastavat Audit Pärnu- Lihula maanteel ja andsid talle peatumismärguande, mida juht eiras.

"Politseinikud järgnesid Audile, mis mööda Audru-Tõstamaa-Nurmsi maanteed minema kihutas," ütles Pärnu politseijaoskonna juht Üllar Kütt, kelle sõnul ulatus Audi kiirus kohati 160 kilomeetrini tunnis.

Audi jätkas politseinike eest põgenemist mööda Kõpu-Kavaru kruusateed ning politseinikud järgnesid autole. Eessõitva auto sõidutuulest tekkinud tolm vähendas nähtavust teel, mistõttu politseiauto sõitis teelt välja kraavi. Õnnetuse hetkel oli Škoda kiirus ligi 50 kilomeetrit tunnis.

"Õnnetuses sai viga 39-aastane politseiautos kõrval istunud ametnik, kelle kiirabi haiglasse toimetas," ütles Kütt ja lisas, et politseiniku vigastused eluohtlikud ei ole, kuid ta viibib haiglaravil.

"Suurel kiirusel edasi liikunud Audi teekonna peatasid veidi enne kella 9 mõni kilomeeter kaugemal Pootsi külas sõidukile Tõstamaa poolt vastu liikunud politseinikud. Selleks kasutasid nad sundpeatamisvahendit siil, mis lõhkus põgeneva sõiduki rehvid," selgitas Kütt. Audi jätkas veel mõni kilomeeter sõitu tühjade rehvidega.

Politseinikud tuvastasid, et sõiduki roolis olnud 23-aastane mees oli tarvitanud alkoholi ja tal puudub ka vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus. Mees on ka varem sarnaste tegude eest karistada saanud.

Politsei pidas mehe kinni ja tema suhtes alustatakse väärteomenetlust. "Kuna varasemad karistused pole meest mõjutanud seaduskuulekalt käituma, siis taotleme talle aresti," ütles Kütt.

Audi juht viibis sõidukis üksi ja peatamise käigus ta viga ei saanud.

"Juht, kes on alkoholi tarvitanud ja kel puuduvad sõiduki juhtimiseks vajalikud oskused, seab ohtu nii enda kui ka kõik teised liiklejad. Sellisele teguviisile pole mingit õigustust," ütles Kütt. "Tänan tähelepanelikku liiklejat, kes andis kahtlase sõidustiiliga juhist meile teada, sest tema teguviis aitas meil liiklusest kõrvaldada väga ohtliku juhi," lisas Kütt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: