Euroopa ravimiametit tabas küberrünnak

{{1607535600000 | amCalendar}}
Pfizeri koroonavaktsiin.
Pfizeri koroonavaktsiin. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Euroopa Liidu ravimiametit tabas küberrünnak mõni nädal enne otsust kaks koroonavaktsiini heaks kiita.

Pfizer teatas, et EL-i ravimiameti vastu korraldatud küberrünnakus olid "ebaseaduslikult kättesaadavad" dokumendid, mis olid seotud Pfizeri ja BioNTechi koroonavaktsiini kandidaatide eeskirjade järgse esitamisega.

"On oluline märkida, et ühtegi BioNTechi või Pfizeri süsteemi seoses selle vahejuhtumiga pole rikutud ning me ei tea, et oleks ligi pääsetud isikuandmetele," öeldi avalduses.

Euroopa Liidu ravimijärelevalve ametit tabas küberrünnak, mis leidis aset mõni nädal enne otsust kahe koroonavaktsiini heakskiitmise kohta. 

Amsterdamis asuv Euroopa Ravimiameti (EMA) teatas, et juhtumit uuritakse, kuid ei täpsustanud, millal see täpselt aset leidis ega avalikustanud muid üksikasju, näiteks seda, mis täpselt oli rünnaku sihtmärk. 

"EMA-d tabas küberrünnak. Agentuur on kiiresti algatanud täiemahulise juurdluse ja teeb tihedalt koostööd korrakaitse ja teiste seotud organitega," ütles EMA avalduses. 

Ravimiamet on teatanud, et langetab otsuse Pfizeri ja BioNTechi koroonaviiruse vaktsiini kohta hiljemalt 29. detsembril. Moderna vaktsiini kohta langetatakse otsus tõenäoliselt 12. jaanuaril.

Samuti viib amet läbi uuringuid Oxfordi Ülikooli ja AstraZeneca koostöös loodud vaktsiini ning Johnson & Johnsoni vaktsiini kohta.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: