Politsei eest põgenenud purjus juht sai karistuseks 27 päeva aresti

Politsei eest põgenenud juhi Audi.
Politsei eest põgenenud juhi Audi. Autor/allikas: PPA

Kolmapäeva hommikul Pärnumaal politseinike eest põgenenud purjus ja juhiloata mehele määrati karistuseks arest.

Pärnu maakohus mõistis 23-aastasele mehele 27 päeva aresti, mida tal tuli kohe kandma asuda.

Lisaks otsustas kohus konfiskeerida mehe sõiduauto Audi.

"Loodan, et mees mõistab oma teo tõsidust ja õpib oma vigadest. Nüüd tuleb tal järgnevad neli nädalat, sealhulgas eesootavad pühad veeta arestimajas," rääkis Pärnu politseijaoskonna juht Üllar Kütt.

Kolmapäeva hommikul eiras Audiga sõitnud juht Pärnu- Lihula maanteel peatumismärguannet ning sõitis suurel kiirusel politseil eest ära.

Audile järele sõitnud politseiauto sõitis kruusateel halva nähtavuse tõttu teelt välja ning õnnetuses sai vigastada 39-aastane politseinik. Tema vigastused pole eluohtlikud.

Põgenenud Audi peatas teine politseipatrull "siili" abil. Politseinikud tuvastasid, et sõiduki roolis olnud 23-aastane mees oli tarvitanud alkoholi ja tal puudub ka vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus.

Mees on ka varem sarnaste tegude eest karistada saanud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: